Raiffeisen: tylko dni do decyzji o sprzedaży Polbanku

opublikowano: 16-11-2016, 18:31

Prezes Karl Sevelda powiedział, że decyzja o sprzedaży Raiffeisen Polbanku polskiemu Alior Bankowi może zapaść nawet w najbliższych dniach, donosi Reuters.

Szef austriackiego Raiffeisen Bank International mówił w środę, że decyzja o sprzedaży  Raiffeisen Polbanku zapadnie w najbliższych tygodniach lub nawet dniach.

Zobacz więcej

Karl Sevelda, fot. Bloomberg

- Jak wiecie, prowadzimy wyłączne negocjacje z Alior Bankiem i oczekujemy, że decyzja o tym czy robimy to, czy nie, zapadnie w ciągu najbliższych tygodni, a może powinienem powiedzieć, dni – cytuje Reuters Seveldę, który w środę spotkał się z analitykami.

Alior Bank ogłosił w drugiej połowie września, że ma  wyłączność na negocjacje z Raiffeisen Bank International w sprawie nabycia podstawowej działalności Raiffeisen Bank Polska. Równocześnie poinformowano, że PKO BP będzie prowadził negocjacje w sprawie przejęcia Raiffeisen-Leasing Polska. Na początku listopada PKO BP poinformowało, że PKO Leasing za 850 mln zł przejmuje 100 proc. akcji Raiffeisen Leasing Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu