Raiffeisen wykłada 40 zł

Weronika Kosmala
opublikowano: 30-10-2017, 22:00
aktualizacja: 30-10-2017, 23:08

Certyfikaty gwarantowane „Kurs na ropę II” gwarantują przede wszystkim 40 zł — za każdy wpłacony 1 tys. zł.

Nominalna cena certyfikatu to 1 tys. zł, a jedyne, co wiadomo już dzisiaj, to że po pięciu latach inwestor odzyska ten wkład z nawiązką, bo regulamin przewiduje gwarancję 104 proc. w dniu zamknięcia. Instrumentem bazowym będzie cena kontraktu terminowego na ropę na ICE, a wysokość zarobku zależeć ma od tego, czy jej wzrost względem dnia początkowego przebije 40 proc.

Jeśli nie, inwestor ma partycypować w całości wzrostu, więc maksymalnie może mieć nadzieję na prawie 140 proc. — ale jeśli cena chociaż raz dotknie tego progu, w dniu wykupu trzeba się spodziewać tylko 106 proc. Tyle właśnie, a nie 104 proc., bo za dotknięcie bariery przewidziany jest kupon 2 proc. na pocieszenie, natomiast wspomniane 40 zł zostaje już wtedy, kiedy cena ropy spadnie. Zapisy na produkt Raiffeisena Centrobanku potrwają do końca października, a opłata subskrypcyjna ma nie przekroczyć 15 zł za jeden certyfikat — byłoby to prawie tyle, ile wynosi 2-procentowy kupon.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Weronika Kosmala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu