Raiffeisenbank blokuje wypłaty z bankomatów na Ukrainie

(Marek Druś)
opublikowano: 15-03-2005, 10:45

Raiffeisenbank wstrzymał tymczasowo możliwość korzystania ze swoich kart bankomatowych na Ukrainie, poinformował rosyjski dziennik Kommiersant. Powodem jest wzrost liczby dokonywanych tam oszustw.

Raiffeisenbank wstrzymał tymczasowo możliwość korzystania ze swoich kart bankomatowych na Ukrainie, poinformował rosyjski dziennik Kommiersant. Powodem jest wzrost liczby dokonywanych tam oszustw.

- Czasowo wstrzymaliśmy możliwość korzystania z bankomatów przy pomocy naszych kart na terytorium Ukrainy – powiedział Alexander Koloshenko, członek władz Raiffeisenbanku.

Zaznaczył, że liczy na przywrócenie pełnych usług jeszcze w tym tygodniu. Na razie klienci mogą wypłacać pieniądze jedynie w oddziałach banku.

Ukraińscy bankowcy są przekonani, że działania Raiffeisenbanku nie mają uzasadnienia. Alexander Kuchmenko, szef działu kart płatniczych banku Finance & Credit uważa, że liczba dokonywanych przy pomocy kart oszustw na Ukrainie nie jest wcale duża. Jego zdaniem, jest niższa niż w Polsce i Rumunii. Proszący o anonimowość przedstawiciel innego banku powiedział Kommiersantowi, że decyzja o zablokowaniu przez Raiffeisenbank wypłat z bankomatów Ukrainie może okazać się nieskuteczne, bo nie zapobiegnie dokonywaniu takich operacji przy pomocy fałszywych kart w sąsiednich krajach, np. w Rosji.

MD, Kommiersant

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane