Raikkonen wydał tomik własnej poezji

  • DI
opublikowano: 06-10-2018, 09:14

Fiński kierowca formuły 1 Kimi Raikkonen przed Grand Prix Japonii zaskoczył dziennikarzy prezentując tomik własnej poezji haiku, która była pisana przez wiele lat w „chwilach zadumy”.

Jest to już druga publikacja mistrza świata z 2007 roku. 16 sierpnia ukazała się autobiografia, która w Finlandii przekroczyła już nakład 100 tysięcy egzemplarzy, drukowane jest już czwarte wydanie, a kilkanaście zagranicznych wydawnictw kupiło prawa do tłumaczenia.

Zobacz więcej

Kimi Raikkonen należy do grona milionerów z F1

FOT. Bloomberg

Tym razem jest to poezja w formie haiku, w której każdy wiersz składa się z 17 sylab i trzech linijek w kompozycji 5+7+5.

Jak wyjaśnił prawnik kierowcy Sami Vila jest to twórczość absolutnie własna, a forma i czas prezentacji jest nie tylko ukłonem w stronę Japonii. Wybrana została z powodu odpowiadającej autorowi mentalnie struktury, która jest bardzo popularna w Skandynawii, a szczególnie ulubiona przez słynących z małomówności Finów.

„Kimi od lat spisywał swoje odczucia w różnych chwilach zadumy nad życiem i podczas przemyśleń nad nim i to od razu po angielsku. Teraz powstał z nich tomik, z którego autor jest bardzo dumny” - powiedział Vila fińskiej gazecie „Ilta-Sanomat”.

Wyjaśnił też, że za wydaniem tomiku stoi jeden ze sponsorów kierowcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu