RAK wręczy statuetki Hanysa 2001

Mirosław Cichy
10-05-2001, 00:00

RAK wręczy statuetki Hanysa 2001

W Miejskim Ośrodku Kultury w Rudzie Śląskiej, przy ul. Niedurnego, 11 maja 2001 r. ma odbyć się uroczysta gala związana z wręczeniem Hanysów 2001. Organizatorami imprezy są po raz szósty kabaret RAK z Rudy Śląskiej oraz Miejski Ośrodek Kultury.

W programie przewidziano m.in. występy Jerzego Kryszaka, Kwartetu Rampa, Katarzyny Jamróz i kabaretu RAK.

Laureaci otrzymają dyplomy i statuetki Hanysa w dziewięciu kategoriach: biznes, gospodarka, handel, dziennikarstwo, kabaret, humor, muzyka, kultura i sport.

— Te kategorie zmieniają się każdego roku w zależności od ilości nagrodzonych osób i branż, jakie reprezentują. Hanysa nie otrzymują tylko rodowici Ślązacy. Ważne jest, żeby w jakiś sposób zasłużyli się dla naszego regionu — wyjaśnia Grzegorz Poloczek z kabaretu RAK, pomysłodawca Hanysów, reżyser i scenarzysta spektaklu.

Statuetka Hanysa jest wykonywana przez pracowników Huty Pokój. Waży około 2 kg i przedstawia hutnika-odlewnika.

— Na razie nie mogę ujawnić, kto otrzyma tegoroczne nagrody. Utrzymujemy to zawsze w tajemnicy do dnia rozdania — mówi Grzegorz Poloczek.

Nagroda Hanysa przyznawana jest od 1996 roku. Uhonorowano nią już łącznie ponad 50 osób, firm i instytucji. Statuetki Hanysa otrzymali już m.in.: Barbara Blida, Jerzy Markowski, Tadeusz Donocik, Klemens Ścierski, Jerzy Duda Gracz, Kazimierz Kutz, Jan Miodek, Zbigniew Religa, Fundacja Godula Hope, Kopalnia Pokój, Huta Pokój, firma Mebel Cyroń, Browary Tyskie, TVP Oddział w Katowicach oraz Jerzy Siedlaczek, prezes Energo-Invest z Rybnika.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Cichy

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / RAK wręczy statuetki Hanysa 2001