Randstad Professionals — rekrutacje specjalistów i kadry menedżerskiej

MAGDALENA CELMER
08-10-2012, 00:00

Żaden koncept biznesowy nie miałby szans na skuteczną realizację bez ludzi. To oni tworzą fir- mę, określając możliwości jej dalszego rozwoju.

Randstad Professionals jest częścią Randstad, wiodącego na polskim rynku dostawcy usług HR. Randstad Professionals jest jednostką specjalistyczną, oferującą szyte na miarę rozwiązania odpowiadające na potrzeby pracodawców związane z poszukiwaniami najlepszych pracowników.

Są to usługi wykorzystujące globalne know-how, przeznaczone dla organizacji każdej wielkości, na każdym etapie rozwoju, do zastosowania wszędzie tam, gdzie szybki i łatwy dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry stanowi katalizator rozwoju organizacji i gwarantuje realizację celów operacyjnych i strategicznych.

Koncentrując się na trzech specjalizacjach: inżynieria, finanse i IT, Randstad Professionals realizuje przedsięwzięcia związane z rekrutacją i selekcją. Podążając za światowymi trendami, intensywnie rozwija również działalność związaną z tzw. pracą projektową, kontraktingiem i RPO (Recruitment Process Outsourcing).

Gwarancji sukcesu naszych działań upatrujemy w systemach wykorzystujących najnowocześniejsze technologie, skuteczny koncept biznesowy, regularnie mapowane wysokiej jakości procesy i szybkość działania, lecz przede wszystkim naszą markę charakteryzują najlepsi ludzie.

W naszej firmie stawiamy na konsultantów, którzy mają wysokie kompetencje, wiedzę branżową i interdyscyplinarne zainteresowania. Właściwy dobór członków zespołu pozwala realizować naszą strategię opartą na trzech kluczowych wartościach: wiedzy, współpracy, zaufaniu.

Jako partner nowych inwestorów, Randstad Professionals dostarcza nie tylko dane, ale określa i prognozuje tendencje, jakie są spodziewane na lokalnych rynkach pracy. Obserwacje i analizy konsultantów Randstad Professionals opierają się między innymi na śledzeniu zmian demograficznych, przepływów kapitału ludzkiego, ewolucji systemu edukacji czy ocenie wielkości grup absolwentów na każdym etapie kształcenia.

Bardzo cennymi informacjami dla inwestorów są: spodziewana wielkość rotacji kadry, prognoza stabilności dostępu do kompetencji, dynamika wzrostu płac, możliwość alternatywnego pozyskiwania kadr lub dostępu do kompetencji — elastyczne formy zatrudnienia, rekrutacje międzynarodowe. Gdy inwestor podejmie ostateczną decyzję o lokalizacji niezmiernie ważna dla powodzenia rekrutacji jest architektura strategii pozyskiwania kadr.

Naturalna w erze „walki o talent i wiedzę” potrzeba bycia w bliskim zasięgu naszych klientów i kandydatów miała bezpośredni wpływ na strategiczną decyzję o stworzeniu sieci biur Randstad Professionals. Dlatego, dążąc do osiągnięcia pozycji wiodącego partnera dla lokalnego biznesu, systematycznie rozwijamy sieć jednostek lokalnych.

Obecnie projekty rekrutacyjne Randstad Professionals realizują konsultanci w biurach w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, a od niedawna również w Gdyni, obejmując swoim działaniem cały kraj.

MAGDALENA CELMER

menedżer Regionu Północny Zachód, Randstad Professionals

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAGDALENA CELMER

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Randstad Professionals — rekrutacje specjalistów i kadry menedżerskiej