Czytasz dzięki

Rank Progress planuje wcześniejszy wykup obligacji serii D

ISBNews
opublikowano: 09-02-2016, 16:17

Obligatariusze posiadający obligacje Rank Progress serii D mają możliwość przedstawienia w terminie 14 dni części lub wszystkich posiadanych obligacji do dobrowolnego ich nabycia przez spółkę w celu ich umorzenia, podał Rank Progress.

"Emitent przeznaczy na dobrowolne nabycie obligacji zgłoszonych […] co najmniej 30% kwoty zaokrąglonej do najbliższego 1 000 zł stanowiącej różnicę środków uzyskanych ze sprzedaży (proporcjonalnie do udziału we własności nieruchomości, użytkowaniu wieczystym lub posiadanych udziałów lub akcji) i środków przeznaczonych na spłatę zobowiązań z tytułu udzielonego finansowania obciążających przedmiot sprzedaży. Nabycie obligacji przez emitenta w celu ich umorzenia nastąpi w dniu 08 maja 2016 r." – czytamy w komunikacie.

Wcześniej Progress V - jednostka zależna Rank Progress - zawarła umowę sprzedaży nieruchomości położonej w Mielcu związanej z obiektem handlowo-usługowym w budowie "Aviatar" wraz z infrastrukturą techniczną i prawami oraz opracowaniami do dokumentacji projektowej inwestycji za cenę w kwocie 67,33 mln netto.

Rank Progress to firma inwestycyjno-deweloperska. Specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Do głównych inwestycji realizowanych przez grupę należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Od 2013 roku Rank Progress zajmuje się również projektami deweloperskimi z zakresu gospodarowania odpadami. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2010 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane