Ranking: Awans Warszawy do prestiżowej dziesiątki

AZA
opublikowano: 15-02-2011, 00:00

Warszawa znalazła się na 10. miejscu w rankingu perspektyw inwestycyjnych. Między innymi za Monachium, Istambułem i Londynem.

Ranking sporządzają co roku firma PwC (dawniej PricewaterhouseCoopers Polska) i Urban Land Institute. Powstał on na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród 600 podmiotów: deweloperów, instytucji finansowych i firm zarządzających nieruchomościami.

Warszawa w tym roku awansowała w stosunku do poprzedniego o trzy pozycje. Niżej znalazły się inne stolice z naszego regionu. Praga jest na 17. miejscu, a Budapeszt na 25. Wysoką pozycję Warszawy eksperci tłumaczą rozwojem polskiej gospodarki i dostosowaniem zasobów nieruchomości do potrzeb rynku. Zainteresowanie inwestorów w dalszym ciągu skupia się jednak przede wszystkim na tzw. dojrzałych rynkach: Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech.

Ranking perspektyw inwestycyjnych

(istniejących obiektów)

1. Monachium

2. Istambuł

3. Londyn

4. Paryż

5. Sztokholm

6. Hamburg

7. Berlin

8. Frankfurt

9. Helsinki

10. Warszawa

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu