Ranking FAST 50 czeka na zgłoszenia

Kamil Kosiński
21-05-2003, 00:00

Tegoroczna edycja konkursu FAST 50 dla firm środkowoeuropejskich jest oparta na takich samych zasadach jak konkursy organizowane w krajach wysoko rozwiniętych. Dodatkowo uzupełnia ją klasyfikacja firm pod hasłem Rising Stars, czyli przyszłe gwiazdy.

Już 16 firm zgłosiło się do środkowoeuropejskiej edycji konkursu mającego wyłonić najszybciej rozwijające się firmy technologiczne. Zgłoszenia przyjmuje do 30 czerwca 2003 r. firma konsultingowa Deloitte & Touche. Rejestracja odbywa się wyłącznie elektronicznie na stronie www.fast50CE.com, a środkowoeuropejski podranking jest częścią globalnego programu FAST 500.

Na potrzeby rankingu, Deloitte & Touche wylicza szybkość rozwoju przedsiębiorstw na podstawie dynamiki ich przychodów. O ile jednak w ubiegłorocznej edycji klasyfikowano dynamikę przychodów z ostatnich trzech lat, o tyle w tegorocznej edycji brane jest pod uwagę ostatnie pięć lat działalności przedsiębiorstw. Zmiana jest podyktowana tym, że okres pięcioletni daje wyraźniejszy obraz firmy i jej kondycji, a ponadto powoduje, że kryteria stosowane wobec firm z Europy Środkowej stały się zgodne z kryteriami stosowanymi w USA oraz krajach Europy Zachodniej.

W rankingu FAST 500 mogą wziąć udział firmy, które opracowały lub wytwarzają technologie, prowadzą działalność gospodarczą od co najmniej pięciu lat, w roku odniesienia uzyskały przychody wysokości co najmniej 50 tys. EUR i są samodzielne, czyli nie są jednostkami zależnymi podmiotów zagranicznych, chyba że ich udziały są notowane oddzielnie.

W tym roku dodatkową konkurencją będzie klasyfikacja firm pod hasłem Rising Stars, czyli przyszłe gwiazdy. Będą one musiały spełnić kryterium 30 tys. EUR przychodów w okresie ostatnich trzech lat. Firmy te nie będą klasyfikowane w głównym rankingu.

Uroczyste ogłoszenie wyników polskiej edycji odbędzie się 7 października 2003 r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. Firma, która znajdzie się w pierwszej dziesiątce, zostanie zaproszona na Galę FAST 500. Patronat medialny nad konkursem sprawuje „Puls Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Ranking FAST 50 czeka na zgłoszenia