Raper zaoferuje fanom akcje producenta whiskey

opublikowano: 11-01-2018, 19:38
aktualizacja: 11-01-2018, 19:39

Kanadyjski raper Drake chce sprzedać część akcji swojej spółki Virginia Black, która produkuje whiskey. 30 mln USD ze sprzedaży papierów ma iść na ekspansję biznesu.

Drake oraz jego biznesowy partner podkreślają, że spółka w zasadzie nie potrzebuje pieniędzy. Sprzedaż akcji ma głównie zwiększyć świadomość marki. Zainteresowani ich kupnem będą musieli zainwestować co najmniej 100 USD.

Zobacz więcej

youtube.com

- Ta oferta, to bardziej danie przez Drake'a możliwości wszystkim jego fanom udziału z nim w tym biznesie i stworzenie dużej grupy ambasadorów marki, którzy będą dumni, że posiadają część Virginia Black – powiedział biznesowy partner rapera,  Brent Hocking.

Sprzedaż akcji ma nastąpić w pierwszym kwartale. 

Brent Hocking nie ujawnił wyników finansowych spółki, powiedział jedynie, że przez ok. 15 miesięcy spółka sprzedała 60 tys. skrzynek trunku produkowanego w stanie Indiana. Butelka o pojemności 0,75 litra sprzedawana jest po ok. 40 USD w USA i 40 GBP w Wielkiej Brytanii.

Drake ma jeszcze promować ofertę przez swoje profile na mediach społecznościowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu