Raport agencji Moody's przeraził inwestorów

Marek Druś
opublikowano: 18-02-2009, 00:00

Na europejskich giełdach znów spadki. Przesądził o nich raport Moody’s. Agencja ostrzegła, że może obniżyć ratingi tych banków, które są mocno zaangażowane na rynkach wschodnioeuropejskich. Reakcja była łatwa do przewidzenia. Mocno w dół poszły kursy austriackich Erste i Raiffeisena, szwedzkiego Swedbanku i włoskiego Unicredit.

Gdy rozpoczynał się handel w USA, wskaźnik banków tracił 5 proc., najwięcej wśród 18 indeksów branżowych. Mocno taniały spółki motoryzacyjne. Niemiecki Daimler poinformował o 1,5 mld EUR kwartalnej straty. Rynek oczekiwał 220 mln EUR. Gorsze wyniki spowodowały także przecenę akcji Aegona, holenderskiego giganta ubezpieczeniowego. Sesje w USA rozpoczęły się dużymi spadkami indeksów. Dow Jones tracił już w pierwszych minutach prawie 3 proc. Rozczarował spadek wskaźnika Empire State, który pokazuje aktywność przemysłu w regionie Nowego Jorku. Drożał Wal-Mart, którego wyniki kwartalne okazały się lepsze niż oczekiwano.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Raport agencji Moody's przeraził inwestorów