Raport Challengera: Letni spadek zatrudnienia do poziomu z 2002 r.

JO
03-09-2008, 15:38

Od maja do sierpnia pracodawcy zapowiedzieli, że zwolnią 377 325 osób, wynika z raportu sporządzonego przez Challangera. To o ponad 30 proc. więcej od pierwszych czterech miesięcy tego roku.

Tylko podczas lata w 2002 roku firmy zapowiedziały obcięcie 378 777 etatów.

Pomimo prawdopodobnego wakacyjnego spadku zatrudnienia liczba deklarowanych zwolnień spadła w porównaniu do lipca. Pracodawcy zgodnie twierdzą, że spodziewają się spadku cen ropy i jeszcze poczekają z ostatecznymi decyzjami personalnymi.

Liczba pozbawionych pracy spadła do 88 736 osób w sierpniu w porównaniu do 103 312 osób w lipcu. Wciąż jednak pozostaje ponad 12 proc. wyższa od liczby z analogicznego okresu poprzedniego roku.

Spadła również liczba planowanych do zwolnienia osób w sektorze finansowym, który próbuje się pozbierać po kryzysie na rynku nieruchomości.

- Wygląda na to, że poprawia się kondycja sektora finansowego. Nie spodziewajcie się jednak znacznej poprawy w najbliższym okresie – powiedział John Challanger.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Raport Challengera: Letni spadek zatrudnienia do poziomu z 2002 r.