Raport Nokii nie utrzymał wzrostów

Marek Druś, Paweł Kubisiak
12-12-2001, 00:00

Europejskie giełdy rozpoczęły wtorkową sesję od przeceny, wywołanej spadkami akcji z sektora TMT. Jednak w połowie sesji indeksy odrobiły poranne straty i zaczęły zwyżkować. Koniunktura poprawiła się po raporcie Nokii, która podała, że zyski w czwartym kwartale mogą być wyższe od zakładanych. Zdaniem spółki, popyt na nowe modele z dostępem do Internetu pozwoli nie tylko na realizację, ale nawet na przekroczenie prognozowanych wyników w IV kwartale. Po raporcie akcje Nokii wzrosły o 5,4 proc. i pociągnęły za sobą pozostałe firmy z sektora. W granicach 3 proc. wzrosła wycena głównych konkurentów Ericssona, Siemensa i Alcatela.

Jednak optymistyczne zapowiedzi Nokii nie wystarczyły, aby utrzymać do końca sesji dobrą koniunkturę. Indeksy ponownie zaczęły spadać, a przecenie przewodziły papiery spółek motoryzacyjnych. Przyczyną stał się raport włoskiego Fiata, który zapowiedział stratę na koniec roku. Włoski producent stracił ponad 7 proc., a w ślad za nim spadła wycena całego sektora. Dodatkowo oczekiwanie na decyzję Fed wywołało wzrost podaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Paweł Kubisiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Raport Nokii nie utrzymał wzrostów