Raport: Liczba bankowych placówek bezgotówkowych – I kw. 2020

  • Wojciech Boczoń
opublikowano: 10-06-2020, 13:12

Kolejne banki inwestują w placówki bez obsługi gotówkowej. Jak wynika z danych zebranych po I kwartale 2020 r., na rynku działa już 337 placówek cash free. Największą siecią dysponuje ING Bank Śląski.

W dobie rosnącej popularności bankowości elektronicznej, tradycyjna bankowość spychana jest na drugi plan. Coraz więcej osób obsługuje swoje finanse samodzielnie i nie potrzebuje już kontaktu z pracownikiem, by zlecić przelew czy wypłacić gotówkę. Z tego względu koncept placówek bezgotówkowych podchwytują kolejne banki. W takiej placówce konsultanci służą pomocą przy załatwianiu bardziej skomplikowanych operacji i nie zajmują się już obsługą transakcyjną. Do wpłat czy wypłat gotówki służą umieszczone przy placówce bankomaty.

Jak wynika z danych zebranych po I kwartale 2020 r., banki komercyjne mają już 337 placówki bezgotówkowe. Największą siecią dysponuje ING Bank Śląski, który ma aż 146 takich punktów. Drugą co do wielkości siecią może się pochwalić BNP Paribas, a trzecią Bank Millennium.

Liczba placówek bezgotówkowych (cash free)
BankI kw. 2020
ING Bank Śląski146
BNP Paribas44
Bank Millennium42
mBank27
Santander Bank Polska20
Getin Noble Bank16
Alior Bank15
Idea Bank*14
Bank Pekao6
PKO Bank Polski6
Credit Agricole1
Razem:337
* dane z lutego 2020
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane