Raport PRNews.pl: Liczba placówek bankowych – III kw. 2019

  • Wojciech Boczoń
opublikowano: 02-12-2019, 10:03

Z kwartału na kwartał kurczy się sieć placówek bankowych. Jak wynika z danych zebranych z banków przez PRNews.pl, w ciągu ostatniego roku ubyło ponad 400 oddziałów własnych.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Zebraliśmy z banków o profilu uniwersalnym informacje na temat liczby placówek. W ankiecie wzięło udział 16 instytucji. Jak wynika ze zgromadzonych danych, na koniec III kwartału 2019 r. banki miały 5 173 oddziałów własnych. Jest to o 36 mniej niż kwartał wcześniej i o 403 mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Większość ankietowanych instytucji ograniczała sieć w minionych 12 miesiącach. Największa zmiana objęła PlusBank, który zrezygnował z sieci własnych oddziałów na rzecz punktów Plusa i Cyfrowego Polsatu. O 42 placówki zmniejszyła się sieć oddziałów PKO BP, o 39 sieć Getin Banku i o 36 sieć Banku Pekao. Największy wzrost odnotował natomiast BNP Paribas, który przejął placówki Raiffeisen Polbanku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane