Raport: Zatrudnienie w sektorze bankowym – IV kw. 2019

  • Wojciech Boczoń
opublikowano: 12-03-2020, 08:58

Niemal wszystkie ankietowane przez PRNews.pl banki uniwersalne zmniejszyły w 2019 r. zatrudnienie. Łącznie w 17 bankach ubyło 5,7 tys. etatów w porównaniu do stanu na koniec 2018 r.

fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Cyfrowa rewolucja odciska piętno na poziomie zatrudnienia w bankowości. Niemal wszystkie ankietowane banki w ubiegłym roku zmniejszyły liczbę zatrudnionych. Wyjątkami są ING Bank Śląski, gdzie przybyło 25 etatów, mBank gdzie  przybyło 233 etaty oraz Bank Millennium, który przejął eurobank. Tu liczba etatów zwiększyła się skokowo o 2,3 tys. Nie oznacza to jednak, że nie było zwolnień grupowych po fuzji. Bank ogłosił, że pracę straci do 260 osób.

Łącznie ankietowane banki zmniejszyły zatrudnienie o 5,7 tys. etatów. To jednak nie koniec zwolnień w bankowości, bo z początkiem tego roku kolejne instytucje ogłosiły zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych. Bank Pekao podał, że pozbędzie się do 1200 pracowników, Getin Bank – 250, a Santander Consumer Bank – 430 osób. Restrukturyzację szykuje też Nest Bank (nieobecny w tabeli), ale nie podał jeszcze skali zwolnień.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane