Raport: rynek prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych po I półroczu wart 430 mln zł

  • PAP
opublikowano: 09-10-2019, 16:39

Rynek prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych na koniec pierwszego półrocza 2019 r. warty był ponad 430 mln zł, tj. o 43,5 mln zł więcej niż rok wcześniej - wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. Za blisko trzy czwarte wzrostu na rynku zdrowia odpowiada Grupa PZU.

Według PIU, wartość prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych na koniec czerwca br. przekroczyła 430 mln zł. "W tym czasie wartość polis zdrowotnych w PZU zwiększyła się ze 146,7 do 178 mln zł, czyli aż o 31,3 mln zł – wobec 12,2 mln zł wzrostu rynku bez PZU" - podała PIU.

Jak zaznaczył prezes PZU Życie Roman Pałac, takie wyniki firma osiągnęła głównie dzięki sprzedaży grupowych ubezpieczeń zdrowotnych dla firm. "Opieka medyczna jest głównym i najbardziej pożądanym benefitem pracowniczym. Decyduje się na niego coraz więcej firm, a opieka medyczna w formie ubezpieczenia ma przewagę nad abonentami medycznymi ze względu na gwarancje, które muszą być spełnione przez ubezpieczyciela, jak np. krótki czas oczekiwania na wizytę u lekarza, który dla pacjentów jest kluczowy"- wskazał.

Dodał, że firmy oferujące usługi zdrowotne w ramach abonamentów nie są często w stanie dostarczyć usług zdrowotnych w tak krótkim czasie, jak tego oczekują pacjenci. Dzięki konkurencyjnej ofercie taki gigant jak Grupa PZU rośnie w imponującym tempie niewielkich start-up’ów" - wyjaśnił Pałac.

Szef PZU Życie wskazał ponadto, że Grupa PZU angażuje się w szereg działań o charakterze społecznym. "W ramach ogłoszonej w czerwcu społecznej strategii +10latdłużej+ wspieramy profilaktykę zdrowotną i promuje zdrowy tryb życia. Mobilne Stefy Zdrowia PZU, które odwiedziły już kilka tysięcy miejsc w Polsce, oferują bezpłatne porady specjalistów i badania" - zaznaczył.

W ostatnich dniach Grupa PZU we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchomiła pionierski projekt „Opaska życia”. To kolejna, po uruchomionym w tym roku systemie ratunkowym PZU GO automatycznie wzywającym pomoc w razie wypadku samochodu, innowacja techniczna PZU wspomagająca ratowanie ludzkiego życia. Jak wskazał prezes PZU Paweł Surówka "+Opaska życia+ to połączenie innowacyjności i nowoczesnych technologii ze społeczną wrażliwością i odpowiedzialnością, którą kierujemy się w biznesie".

Grupa PZU to największa firma z branży ubezpieczeniowej w Polsce z ponad 37-proc. udziałem w rynkach ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych oraz z niemal 46-procentowym udziałem w rynku ubezpieczeń na życie. PZU Zdrowie jest operatorem medycznym w ramach Grupy PZU tworzącym sieć liczącą ok. 100 własnych i 2200 partnerskich placówek w niemal 600 miastach w Polsce. Współpracuje z kilkudziesięcioma szpitalami i ponad połową aptek w kraju. Oferuje pomoc prawie 2000 lekarzy przeszło 50 specjalizacji. W sierpniu PZU Zdrowie otworzył pierwsze gabinety stomatologiczne.

3650b480-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Ubezpieczeniowe wieści
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE
Ubezpieczeniowe wieści
autor: Karolina Wysota
Wysyłany co dwa tygodnie
Karolina Wysota
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu