Ras Al Khaimah czeka na polski biznes

  • Materiał partnera
opublikowano: 29-03-2018, 13:01
aktualizacja: 29-03-2018, 13:18

Najpiękniejsze plaże, atrakcyjne oferty dla inwestorów i duże szanse rozwoju dla przedsiębiorców. Słowem: Ras Al Khaimah. Już w zasięgu Polaków

Ras Al Khaimah, powszechnie znany jako RAK, to jeden z najbardziej urokliwych i zarazem niezwykle rozwojowych regionów Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA). Aczkolwiek jego szejk, Saud Bin Saqr Al Qasimi ma zupełnie inne pomysły niż te realizowane chociażby w Dubaju, stanowiącym dziś światowe centrum finansów co sprawia, że jest zbyt drogie i głośne dla zagranicznych gości. Położony w północnej części Półwyspu Arabskiego RAK jest bowiem świetnym miejscem spragnionych spokoju Dubajczyków jak i turystów z zagranicy. Jednocześnie, położony na skrzyżowaniu międzynarodowego handlu przyciąga inwestorów z całego świata.

Zobacz więcej

Jego Wysokość Szejk Saud Bin Saqr al Qasimi

Szejk Saud Bin Saqr Al Qasimi skupia się przede wszystkim na krajach Wschodniej Europy, a w szczególności Polsce. W odróżnieniu od innych emiratów, których wizje kierowane są głównie w stronę amerykańskich, czy też rosyjskich biznesmenów. Szejk nie ukrywa swojego zainteresowania w rozwoju polskiego rynku, zapewniając przy tym szeroką wizję współpracy. Podkreśla, iż polscy biznesmeni oraz turyści są mile widziani w Ras Al Khaimah. W swoich działaniach kieruje się stworzeniem cichej, przyjemnej i przyjaznej dla rodzin atmosfery. Szejk pragnie zapewnić jak najlepsze możliwości dla polskich inwestorów i inwestycji.

RAK zaczyna otwierać się na polskie firmy – współpracę biznesową między Polską a emiratem rozwija Arab Gulf Polish Business Club (AGPBC), projekt sygnowany przez szejka Ras Al Khaimah – Dajemy w ten sposób szansę polskim spółkom na zdobycie intratnych kontraktów w Emiratach, oferując wsparcie i bezpieczeństwo gwarantowane przez rząd RAK – zapewnia Mohamed Salem Ahmed Binhashel Alteneiji – Prezes Zarządu w bliźniaczej spółce w Emiratach, Arab Gulf Polish Business Club.

Słonecznie i bezpiecznie

RAK z roku na rok przyciąga rzesze turystów. RAK Tourism Development Authority spodziewa się, że do 2019 r. pojawi się tu 1 mln gości, a liczba Polaków odpoczywających w luksusowych hotelach w RAK z roku na rok wzrasta o ponad 200 proc. Dodatkowo, istotne jest, że aktualnie trwa rozbudowa lotniska, usprawniającego m.in. regularne połączenia z Warszawą i Katowicami.

Emirat sukcesywnie realizuje kolejne inicjatywy, prowadzące do zwiększenia liczby turystów. Wśród przedsięwzięć realizowanych w Emiratach znajduje się wyjątkowa inicjatywa realizowana pod patronatem szejka Saud Bin Saqr Al Qasimi – Arab Gulf Polish Business Club, wyłączny przedstawiciel Al Marjan Island, sztucznie usypanego archipelagu wysp w kształcie koralowców. AGPBC otrzymał od Szejka najbardziej prestiżowe działki z myślą przede wszystkim o polskich inwestorach i turystach. Jeszcze w tym roku ruszy pierwszy projekt deweloperski– mówi Jacek Fabijańczuk oraz Tarik Almarwani, Zarząd Arab Gulf Polish Business Club.

Projekt, przewidujący ok. 200 lokali ma już pozwolenie na budowę. Rusza w przeciągu najbliższych miesięcy i według założeń, zostanie ukończony na przełomie 2019 i 2020 r. Zlokalizowany na ostatniej z grupy wysp, w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji, sąsiaduje z najlepszą inwestycją firmy EMAAR – znaną z budowy Burj Khalifa. Ceny apartamentów nie będą odbiegać od tych na rynku warszawskim, a przewidywana roczna stopa zwrotu jest bardzo konkurencyjna w stosunku do tych oferowanych na polskim rynku. Co więcej dla inwestorów decydujących się na udział w projekcie w początkowym etapie jego realizacji, przewidziane zostały atrakcyjne rabaty cenowe, które dadzą możliwość uzyskania bardzo korzystnego zwrotu z zainwestowanego kapitału. Należy również pamiętać o niezwykle istotnym atucie dla inwestorów - otrzymaniu rezydencji w emiracie Ras Al Khaimah w momencie zakupu apartamentu. Nabywca otrzymuje również pełną własność hipoteczną zakupionego mieszkania – dodaje Martyna Koniecko, prawnik w zespole Arab Gulf Polish Business Club.

Wpływ na rozwój turystyki oraz biznesu w regionie, oprócz walorów przyrodniczych i gwarantowanego słońca, ma również bezpieczeństwo - wyjątkowy w dzisiejszych czasach walor, którego nie możemy znaleźć w Europie. W raporcie o konkurencyjności turystyki na rok 2017 Światowego Forum Ekonomicznego, ZEA zajmują drugą pozycję wśród krajów uznanych za najbezpieczniejsze na całym świecie.

W najbliższym czasie w RAK, aby zaspokoić rosnący popyt, powinno powstać co najmniej 15 dużych hoteli. Dodatkowo dookoła naszej inwestycji zostaną wybudowane wysokiej jakości ośrodki wypoczynkowe, przystanie jachtowe, prywatne plaże oraz kompleksowe zaplecze handlowe i rekreacyjne – zapewnia Maciej Żmurek, Dyrektor ds. Sprzedaży apartamentów w projekcie Al Marjan Development.

Chłonny rynek

AGPBC jako jedyny partner z Polski z wyłącznością na wyspę Al Marjan i na reprezentację RAKEZ, ma do zaoferowania grunty przygotowane do realizacji innych projektów biznesowych. Zapewnia przy tym kompleksowe wsparcie podatkowe, prawne i doradcze.

Co więcej, AGPBC ułatwia i wspiera polskie firmy zainteresowane rozpoczęciem działalności biznesowej w RAK, zwłaszcza w ramach Ras Al Khaimah Economic Zone (RAKEZ), platformy utworzonej w celu nadzorowania i konsolidacji wyspecjalizowanych stref i klientów. W strefie ekonomicznej można zarejestrować zagraniczną spółkę bez konieczności posiadania partnera arabskiego, w przeciwieństwie do działalności poza strefą.

AGPBC, będąc przedstawicielem oficjalnej instytucji rządowej przeprowadza polskie firmy przez cały proces rejestracji, minimalizując wszelkie formalności, dzięki czemu przedsiębiorcy oszczędzają sporo czasu i zbędnych wydatków.

W blokach startowych znajduje się dziś wiele projektów, przygotowanych przez ZEA dla przedstawicieli polskich firm – np. budowa elektrowni węglowej czy rozwój komunikacji publicznej w Ras Al Khaimah oraz budowa kolei w ZEA – wylicza Rafał Ciesielski, Członek Zarządu Fab Investment.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu