Ras Al Khaimah czeka na polski biznes

Materiał partnera
aktualizacja: 29-03-2018, 13:18

Najpiękniejsze plaże, atrakcyjne oferty dla inwestorów i duże szanse rozwoju dla przedsiębiorców. Słowem: Ras Al Khaimah. Już w zasięgu Polaków

Ras Al Khaimah, powszechnie znany jako RAK, to jeden z najbardziej urokliwych i zarazem niezwykle rozwojowych regionów Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA). Aczkolwiek jego szejk, Saud Bin Saqr Al Qasimi ma zupełnie inne pomysły niż te realizowane chociażby w Dubaju, stanowiącym dziś światowe centrum finansów co sprawia, że jest zbyt drogie i głośne dla zagranicznych gości. Położony w północnej części Półwyspu Arabskiego RAK jest bowiem świetnym miejscem spragnionych spokoju Dubajczyków jak i turystów z zagranicy. Jednocześnie, położony na skrzyżowaniu międzynarodowego handlu przyciąga inwestorów z całego świata.

Jego Wysokość Szejk
Saud Bin Saqr
al Qasimi
Zobacz więcej

Jego Wysokość Szejk Saud Bin Saqr al Qasimi

Szejk Saud Bin Saqr Al Qasimi skupia się przede wszystkim na krajach Wschodniej Europy, a w szczególności Polsce. W odróżnieniu od innych emiratów, których wizje kierowane są głównie w stronę amerykańskich, czy też rosyjskich biznesmenów. Szejk nie ukrywa swojego zainteresowania w rozwoju polskiego rynku, zapewniając przy tym szeroką wizję współpracy. Podkreśla, iż polscy biznesmeni oraz turyści są mile widziani w Ras Al Khaimah. W swoich działaniach kieruje się stworzeniem cichej, przyjemnej i przyjaznej dla rodzin atmosfery. Szejk pragnie zapewnić jak najlepsze możliwości dla polskich inwestorów i inwestycji.

RAK zaczyna otwierać się na polskie firmy – współpracę biznesową między Polską a emiratem rozwija Arab Gulf Polish Business Club (AGPBC), projekt sygnowany przez szejka Ras Al Khaimah – Dajemy w ten sposób szansę polskim spółkom na zdobycie intratnych kontraktów w Emiratach, oferując wsparcie i bezpieczeństwo gwarantowane przez rząd RAK – zapewnia Mohamed Salem Ahmed Binhashel Alteneiji – Prezes Zarządu w bliźniaczej spółce w Emiratach, Arab Gulf Polish Business Club.

Słonecznie i bezpiecznie

RAK z roku na rok przyciąga rzesze turystów. RAK Tourism Development Authority spodziewa się, że do 2019 r. pojawi się tu 1 mln gości, a liczba Polaków odpoczywających w luksusowych hotelach w RAK z roku na rok wzrasta o ponad 200 proc. Dodatkowo, istotne jest, że aktualnie trwa rozbudowa lotniska, usprawniającego m.in. regularne połączenia z Warszawą i Katowicami.

Emirat sukcesywnie realizuje kolejne inicjatywy, prowadzące do zwiększenia liczby turystów. Wśród przedsięwzięć realizowanych w Emiratach znajduje się wyjątkowa inicjatywa realizowana pod patronatem szejka Saud Bin Saqr Al Qasimi – Arab Gulf Polish Business Club, wyłączny przedstawiciel Al Marjan Island, sztucznie usypanego archipelagu wysp w kształcie koralowców. AGPBC otrzymał od Szejka najbardziej prestiżowe działki z myślą przede wszystkim o polskich inwestorach i turystach. Jeszcze w tym roku ruszy pierwszy projekt deweloperski– mówi Jacek Fabijańczuk oraz Tarik Almarwani, Zarząd Arab Gulf Polish Business Club.

Projekt, przewidujący ok. 200 lokali ma już pozwolenie na budowę. Rusza w przeciągu najbliższych miesięcy i według założeń, zostanie ukończony na przełomie 2019 i 2020 r. Zlokalizowany na ostatniej z grupy wysp, w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji, sąsiaduje z najlepszą inwestycją firmy EMAAR – znaną z budowy Burj Khalifa. Ceny apartamentów nie będą odbiegać od tych na rynku warszawskim, a przewidywana roczna stopa zwrotu jest bardzo konkurencyjna w stosunku do tych oferowanych na polskim rynku. Co więcej dla inwestorów decydujących się na udział w projekcie w początkowym etapie jego realizacji, przewidziane zostały atrakcyjne rabaty cenowe, które dadzą możliwość uzyskania bardzo korzystnego zwrotu z zainwestowanego kapitału. Należy również pamiętać o niezwykle istotnym atucie dla inwestorów - otrzymaniu rezydencji w emiracie Ras Al Khaimah w momencie zakupu apartamentu. Nabywca otrzymuje również pełną własność hipoteczną zakupionego mieszkania – dodaje Martyna Koniecko, prawnik w zespole Arab Gulf Polish Business Club.

Wpływ na rozwój turystyki oraz biznesu w regionie, oprócz walorów przyrodniczych i gwarantowanego słońca, ma również bezpieczeństwo - wyjątkowy w dzisiejszych czasach walor, którego nie możemy znaleźć w Europie. W raporcie o konkurencyjności turystyki na rok 2017 Światowego Forum Ekonomicznego, ZEA zajmują drugą pozycję wśród krajów uznanych za najbezpieczniejsze na całym świecie.

W najbliższym czasie w RAK, aby zaspokoić rosnący popyt, powinno powstać co najmniej 15 dużych hoteli. Dodatkowo dookoła naszej inwestycji zostaną wybudowane wysokiej jakości ośrodki wypoczynkowe, przystanie jachtowe, prywatne plaże oraz kompleksowe zaplecze handlowe i rekreacyjne – zapewnia Maciej Żmurek, Dyrektor ds. Sprzedaży apartamentów w projekcie Al Marjan Development.

Chłonny rynek

AGPBC jako jedyny partner z Polski z wyłącznością na wyspę Al Marjan i na reprezentację RAKEZ, ma do zaoferowania grunty przygotowane do realizacji innych projektów biznesowych. Zapewnia przy tym kompleksowe wsparcie podatkowe, prawne i doradcze.

Co więcej, AGPBC ułatwia i wspiera polskie firmy zainteresowane rozpoczęciem działalności biznesowej w RAK, zwłaszcza w ramach Ras Al Khaimah Economic Zone (RAKEZ), platformy utworzonej w celu nadzorowania i konsolidacji wyspecjalizowanych stref i klientów. W strefie ekonomicznej można zarejestrować zagraniczną spółkę bez konieczności posiadania partnera arabskiego, w przeciwieństwie do działalności poza strefą.

AGPBC, będąc przedstawicielem oficjalnej instytucji rządowej przeprowadza polskie firmy przez cały proces rejestracji, minimalizując wszelkie formalności, dzięki czemu przedsiębiorcy oszczędzają sporo czasu i zbędnych wydatków.

W blokach startowych znajduje się dziś wiele projektów, przygotowanych przez ZEA dla przedstawicieli polskich firm – np. budowa elektrowni węglowej czy rozwój komunikacji publicznej w Ras Al Khaimah oraz budowa kolei w ZEA – wylicza Rafał Ciesielski, Członek Zarządu Fab Investment.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ras Al Khaimah czeka na polski biznes