Rasmussen: mam nadzieję, że projekt Baltic Pipe zostanie zrealizowany

PAP
opublikowano: 09-06-2017, 12:34
aktualizacja: 09-06-2017, 12:34

Mam nadzieję, że projekt Baltic Pipe zostanie zrealizowany i będzie on korzystny dla Polski i Danii, oświadczył w piątek w Kopenhadze premierem Danii Larsem Rasmussenem przed spotkaniem z premier Beatą Szydło.

Lars Rasmussen
Zobacz więcej

Lars Rasmussen fot. Bloomberg

W piątek szefowa polskiego rządu przebywa w Danii, gdzie podczas spotkania z Rasmussenem ma rozmawiać m.in. o współpracy energetycznej, w tym polsko-duńsko-norweskiego projektu gazociągu Baltic Pipe, który ma połączyć polski system przesyłu gazu ze złożami na szelfie norweskim Morza Północnego.

Przed rozpoczęciem spotkania Rasmussen podkreślił, że jednym z obszarów, z którym wiąże duże nadzieje, jest współpraca w kwestii energetyki. "Z panią premier już pokrótce rozmawialiśmy na temat gazociągu między Danią a Polską, tzw. Baltic Pipe. Mam nadzieję, że ten projekt wraz z odpowiednimi decyzjami zostanie zrealizowany i będzie on dla korzyści Polski i Danii" - powiedział.

Premier Danii dodał, że podczas spotkania z szefową polskiego rządu będą poruszane też m.in. kwestie polityki europejskiej. "Polska i Dania żałują, że Wielka Brytania wychodzi z UE. Tracimy naprawdę silnego partnera, co oznacza, że reszta z nas musi się trzymać jeszcze bliżej siebie i bliżej z sobą współpracować" - stwierdził.

Rasmussen dodał, że w trakcie spotkania będzie mowa także o współpracy gospodarczej Danii i Polski. Jak podkreślił Dania chce przede wszystkim tę współprace promować, gdyż "Polska jest dla Danii jednym z ważniejszych partnerów handlowych".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / Rasmussen: mam nadzieję, że projekt Baltic Pipe zostanie zrealizowany