Czytasz dzięki

Trump mianował Ratcliffe'a szefem agencji wywiadowczych

PAP, DI
opublikowano: 29-02-2020, 09:05

Prezydent Donald Trump mianował w piątek republikańskiego kongresmena z Teksasu Johna Ratcliffe'a nadzorcą i koordynatorem 17 amerykańskich agencji wywiadowczych, których pracę wielokrotnie krytykował.

Trump poinformował o tej nominacji na Twitterze. "John jest wybitnym i bardzo utalentowanym człowiekiem" - napisał.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

Była to już druga nominacja Ratcliffe'a, który jest jednym z najbliższych sojuszników i najbardziej zawziętych obrońców Trumpa, na to stanowisko Dyrektora Wywiadu Narodowego (Director of National Intelligence).

W sierpniu ub. roku prezydent niespodziewanie wycofał nominację Ratcliffe'a wobec narastających wątpliwości co do jego kwalifikacji. Zarówno Demokraci jak i Republikanie twierdzili, że ma on niewielkie doświadczenie w sprawach wywiadu.

Ratcliffe jest członkiem komisji wywiadu i sądownictwa Izby Reprezentantów. Podczas wszczętej przez Demokratów procedury impeachmentu Trumpa dał się poznać jako jeden z jego najbardziej nieprzejednanych obrońców.

Jeżeli nominacja zostanie zatwierdzona przez Senat, Ratcliffe zastąpi Richarda Grenella, innego bliskiego sojusznika Trumpa, który obecnie łączy stanowiska p.o. Dyrektora Wywiadu Narodowego i ambasadora USA w Niemczech.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane