Rating dla GetBacku jeszcze niższy

opublikowano: 30-07-2018, 13:54

Agencja EuroRating obniżyła z CCC(d) do CC(d) rating dla spółki GetBack. Podtrzymano negatywną perspektywę.

Rating CC to rating odzwierciedlający bardzo wysokie ryzyko kredytowe i taką też zdolność do obsługi zobowiązań nawet w przypadku sprzyjających warunków gospodarczych. W przypadku wystąpienia niewypłacalności (a z tym mamy do czynienia w przypadku GetBacku) oznacza niski lub bardzo niski poziom odzyskania wierzytelności.

Zobacz więcej

Biuro firmy GetBack

Andrzej Bogacz / FORUM

Przypomnijmy, że tydzień temu zarząd spółki przedstawił nowe propozycje układowe. Zakładają one spłatę 27 proc. (a nie 65 proc., jak w pierwotnej propozycji) kwoty głównej należności wobec obligatariuszy. 

"Obniżenie ratingu kredytowego GetBacku związane jest z przedstawieniem przez spółkę nowych propozycji układowych, zakładających niższy stopień zaspokojenia wierzycieli, niż poprzednia propozycja z maja bieżącego roku. (...) EuroRating zwraca uwagę, że wobec kolejnego przesunięcia przez spółkę publikacji sprawozdania finansowego za I kwartał 2018 r. i braku pełnych aktualnych danych finansowych, a także wobec szybko postępujących zmian w wartości majątku i zadłużenia spółki, szacowanie kwot możliwych do odzyskania przez wierzycieli jest nadal mocno utrudnione" - podano w uzasadnieniu.

Poziom ratingu "CC" jest trzecim najniższym w 20-stopniowej skali ratingowej. Znacznik "(d)" przy poziomie ratingu oznacza, że oceniana spółka nie realizuje zobowiązań finansowych i znajduje się w stanie niewypłacalności ("default").

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy