Ray Dalio rekomenduje złoto

opublikowano: 11-08-2017, 08:09
aktualizacja: 11-08-2017, 08:11

W obecnej sytuacji gospodarczej i politycznej 5-10 proc. portfela inwestycyjnego powinno stanowić złoto, uważa Ray Dalio, szef największego na świecie funduszu hedgingowego.

- Rosnące ryzyko jest bardziej polityczne niż gospodarcze, co powoduje szczególną trudność jeśli chodzi o jego wycenę – stwierdził szef Bridgewater Associates.

Zobacz więcej

Ray Dalio, fot. Bloomberg

Zobacz także

Wśród zagrożeń Dalio wymienia „dwóch konfrontacyjnych, nacjonalistycznych i militarystycznych liderów, którzy grają ze sobą w >kto pierwszy stchórzy<”, a także rosnące prawdopodobieństwo, że Kongres USA nie podwyższył progu zadłużenia, co może spowodować „techniczną” niewypłacalność USA.

Dalio podkreśla, że choć jego firma nie ma specjalnej wiedzy co do przyszłych wydarzeń, to „możemy powiedzieć, że jeśli sprawy się źle potoczą wydaje się, że złoto (bardziej niż inne bezpieczne przystanie jak dolar, jen czy obligacje USA) skorzysta, dlatego jeśli nie macie 5-10 proc. aktywów w złocie, jako zabezpieczenie, sugerujemy abyście się nad tym zastanowili”.

Komentatorzy podkreślają, że Dalio niezwykle rzadko daje tak konkretne wskazówki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu