Ray Dalio widzi mniejsze ryzyko recesji w USA

opublikowano: 28-02-2019, 14:23

Miesiąc temu twórca największego na świecie funduszu hedgingowego widział „znaczące ryzyko” recesji w USA. Obecnie mniej boi się jej nadejścia.

- Choć wciąż oczekuję znaczącego spowolnienia wzrostu w USA i innych krajach, to obniżyłem szansę pojawienia się recesji w USA przed wyborami prezydenckimi do ok. 35 proc. – napisał twórca Bridgewater Associate w blogu opublikowanym na LinkedIn.

Ray Dalio
Zobacz więcej

Ray Dalio fot. Bloomberg

Dalio tłumaczy, że osłabienie rynków i dostrzeganie przez Fed hamowania gospodarki i niskiej dynamiki cen spowodowały zmianę postawy banku centralnego na „gołębią”

- Choć Fed prawdopodobnie nie ma dostatecznej amunicji, aby przeciwdziałać głębokiej recesji, duże spowolnienie, którego oczekujemy, jest prawdopodobnie do ogarnięcia – ocenił Dalio.

Zwrócił uwagę, że Fed ma 250 pkt. bazowych przestrzeni do luzowania polityki monetarnej oraz możliwość przywrócenia ilościowego luzowania, co w jego ocenie jest ekwiwalentem 4-5 proc. luzowania potrzebnego zwykle do wyprowadzenia gospodarki z recesji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA