Raz, dwa, trzy: Adam Góral - Lotnisko z barakiem

RAF
opublikowano: 30-11-2007, 00:00

„Puls Biznesu”: Lotnisko w Rzeszowie Jasionce słynie z hali przylotów. Cesarz polskiej informatyki też wysiada w baraku, gdy przylatuje do domu?

Adam Góral, prezes Asseco Poland (siedziba w Rzeszowie): To żenujące. Tym bardziej, że ten port ma najnowszy i drugi co do długości pas startowy w Polsce.

Jak ucywilizować podkarpackie lotnisko?

Odkupić je od Portów Lotniczych. Złudzenie, że mają one interes, by modernizować i rozwijać to lotnisko jest naiwnością. Ostatnio, wskutek planów przejęcia Prokomu, częściej bywam w Trójmieście. Tam lotnisko kwitnie. Bo właścicielem jest marszałek województwa!

Ale Trójmiasto to większy ośrodek — zarówno pod względem demograficznym, jak i biznesowym.

Może. Ale my Ukraińców w Rzeszowie moglibyśmy odprawiać! Woleliby od nas latać boeingami niż rosyjskimi złomami… Tylko trzeba decyzji, a nie pierwotnego założenia, że Rzeszowszczyzna nie utrzyma lotniska samodzielnie. Bo dalej będzie nam wstyd.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RAF

Polecane