Razem można zdziałać więcej

MK
opublikowano: 30-05-2012, 00:00

Bez zespolenia wybranych procesów trudno zdobyć przewagę na rynku.

„Zarządzanie grupą spółek” — pod takim hasłem redakcja „Puls Biznesu” i giełdowa spółka Macrologic zorganizowały 22 maja debatę online. Podczas spotkania przedstawiciele tej firmy — Patrycja Ptaszek-Strączyńska, dyrektor finansowy, Tomasz Sikora, dyrektor sprzedaży i Adam Tarkowski, dyrektor personalny — próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie: dlaczego w grupach kapitałowych i spółkach powiązanych warto wprowadzać jednolite procesy biznesowe związane np. z finansami, kadrami, logistyką czy obiegiem informacji?

Uczestnicy wideodyskusji dzielili się doświadczeniami, zarówno własnej firmy, jak i swoich klientów, by udowodnić, że zespolenie niektórych praktyk i procedur to klucz do zdobycia przewagi konkurencyjnej.

— Często najlepszym rozwiązaniem jest skupienie działań w jednym centrum, które realizuje wybrane zadania dla wszystkich podmiotów. Dzięki integracji procesówfirmy mają dostęp do uporządkowanej informacji, mogą lepiej rozwijać się poprzez uzyskanie efektu synergii, a także ograniczać koszty funkcjonowania — uważa Tomasz Sikora.

Jedną z dziedzin, w których wspólne działania przynoszą najlepsze efekty, jest zarządzanie personelem.

— Na podstawie analiz przeprowadzonych w całym holdingu przygotowujemy wspólny szkielet informacyjny, który umożliwia jednolite zarządzanie pracownikami, tak w odniesieniu do optymalnego wykorzystania zasobów ludzkich w ramach grupy, jak również w zakresie wspólnej polityki wynagrodzeń czy rozwoju kompetencji — twierdzi Adam Tarkowski.

Usprawnienie zarządzania w wybranych dziedzinach biznesu nie byłoby możliwe bez rozwiązań informatycznych, które mimo swego zaawansowania są dostępne dla każdej grupy.

— Kiedyś problemem często bywały pieniądze. Dziś nie ma bariery wejścia w projekty IT, bo istnieje możliwość licencjonowania, leasingu czy korzystania z oprogramowania i sprzętu w modelu chmury — informuje Patrycja Ptaszek- -Strączyńska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane