RBC i JP Morgan radzą grać na spadek cen obligacji USA

opublikowano: 28-06-2019, 12:44

Zjazd rentowności obligacji 10-letnich USA jest bliski końca, co oznacza, że to dobry moment, aby zacząć grać na spadek cen tych papierów, uważają analitycy RBC Capital Markets i JPMorgan Chase & Co.

Rentowność obligacji USA prawdopodobnie wzrośnie w krótkim terminie, choć w dłuższej perspektywie mogą one pozostać w trendzie spadkowym, napisał George Davis, strateg RBC.

Podobnie myśli Jason Hunter, analityk techniczny JP Morgan, wskazujący na największe wykupienie „dziesięciolatek” od lat.

- Rozwijające się formacje cenowe nadal przemawiają za krótkoterminową regresją do średniej i wyższymi rentownościami w nadchodzących tygodniach – napisał.  

Rentowność benchmarkowych obligacji USA spadła o prawie 70 pkt. bazowych w tym roku. Głównie za sprawą „gołębiego” Fed i rosnące oczekiwanie inwestorów na luzowanie polityki monetarnej w tym roku.

Ruch rentowności „dziesięciolatek” w górę nie będzie mały, podkreślają RBC i JP Morgan. Zamknięcie powyżej 2,06 proc. może wywołać ruch korekcyjny do 2,11 proc. i 2,17 proc., a zwyżka do 2,17 proc. i 2,29 proc. może być okazją do odbudowania długiej pozycji, twierdzi RBC.  

W piątek rentowność obligacji 10-letnich USA wynosi 2,02 proc.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane