Rdestowiec obniża wartość brytyjskich nieruchomości o 34 mld GBP

opublikowano: 23-01-2020, 09:53

Przez rdestowca ostrokończystego średnia wartość nieruchomości w Wielkiej Brytanii jest niższa o 10 proc., czyli 23,53 tys. GBP, wynika z najnowszych analiz.

Inwazyjna roślina atakuje ponad 5 proc. brytyjskich domów, czyli ok. 1,45 mln. Łącznie obniża ich wartość o 34,12 mld GBP. Średni koszt walki herbicydami z rdestowcem to 2,5 tys. GBP, a jego usunięcia fizycznego ponad 5 tys. GBP. Specjalizująca się w tym firma Environet UK podkreśla, że walka z rośliną może trwać nawet pięć lat.

Ignorowanie rdestowca nie jest dobrym pomysłem. Roślina może rosnąć w szczelinach budynku i powodować coraz większe jego uszkodzenia. Eksperci zwracają uwagę, że sprzedaż nieruchomości z rdestowcem może być trudna, m.in. w związku z ryzykiem odpowiedzialności za rozprzestrzenienie się rośliny na okoliczne nieruchomości. Firmy udzielające kredytów hipotecznych wymagają od sprzedających nieruchomości zaatakowanych przez rdestowiec przedstawienia dowodów profesjonalnego usunięcia rośliny oraz gwarancji ubezpieczeniowej. Zgodnie z prawem sprzedający muszą także poinformować nabywców, czy nieruchomość jest lub była zaatakowana przez rdestowca. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, yahoo.co.uk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane