Reaktywacja na rynku surowców

Analitycy TFI SKARBIEC
08-12-2011, 00:00

TYGODNIOWY KOMENTARZ ANALITYKÓW TFI SKARBIEC

W ostatnich dniach poprawiły się nastroje na rynkach finansowych. Wpływ na to miały głównie trzy czynniki: pozytywne dane z USA, akcja banków centralnych, wspomagająca płynność w dolarach oraz propozycje zacieśnienia współpracy w krajach UE w zakresie polityki fiskalnej. Powrót inwestorów do ryzykownych aktywów widoczny był również na rynkach surowców.

Indeks Reuters Jeferries CRB, złożony z 19 surowców wzrósł o 2,65 proc. Mocne odbicie zaliczyły metale, których ceny po ostatniej przecenie w niektórych przypadkach nieznacznie przewyższały koszty produkcji.

Miedź w trzymiesięcznych kontraktach, notowanych na LME, wzrosła ponad 9 proc., osiągając 7890 USD/tonę. Przypuszczalnie tak znaczny wzrost cen związany jest z likwidacją części krótkich pozycji przez inwestorów spekulacyjnych. Cena ropy Brent wróciła ponad 110 USD (+3 proc.). Ze spadków podniosło się także złoto, wracając do blisko 1750 USD za uncję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Analitycy TFI SKARBIEC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Reaktywacja na rynku surowców