Real Madryt pobił rekord przychodów

DI, PAP
14-09-2012, 13:39

W sezonie 2011/2012 Real Madryt zanotował rekordowy przychód, który wyniósł 514 milionów euro, o 7 proc. więcej niż rok wcześniej. Tak wysokiej sprzedaży nie zanotowała jeszcze żadna sportowa instytucja w historii.

W sezonie 2011/12 zysk netto wyniósł 24,2 miliona euro. Jest to spadek o 7 milionów euro w stosunku do sezonu 2010/11, w którym "królewscy" wygrali rozgrywki Primera Division.

Zadłużenie wielokrotnego piłkarskiego mistrza Hiszpanii zmniejszyło się zaś ze 169,7 milionów do 124,6 milionów euro, co jest zgodne z wymogami finansowego fair play, określonymi przez UEFA.

Real Madryt jest obecnie najbogatszym klubem na świecie. W zyskach przewyższa nawet takie zespoły, jak Barcelona i Manchester United. Pieniądze, którymi dysponuje hiszpański zespół, to największe sumy, jakimi obraca jakakolwiek instytucja sportowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Real Madryt pobił rekord przychodów