Realizacja zysków pociągnęła indeksy w dół

MD
14-10-2008, 22:15

Na zamknięciu Dow Jones spadał o 0,8 proc. S&P500 stracił 0,5 proc., ale wystarczyło to aby znów znalazł się minimalnie poniżej 1000 pkt. Nasdaq kończył sesję 3,5 proc. zniżką.

Dzień po rekordowych wzrostach, na amerykańskich rynkach akcji inwestorzy zaczęli realizować zyski. Początek wtorkowych sesji sugerował, że dynamiczny marsz w górę indeksów może być kontynuowany. Dow Jones rósł w pierwszej fazie handlu nawet o 400 pkt. Dość szybko okazało się jednak, że wiara w dalsze wzrosty jest mniejsza niż pragnienie skonsumowania dotychczasowych.

Najgorzej wypadł rynek technologiczny, który tkwił „pod kreską” niemal od samego początku sesji. Indeks Philadelphia Semiconductor tracił ok. 4 proc., ciągnięty w dół głównie przez Intela. Lider rynku mikroprocesorów miał przedstawić po sesji wyniki kwartalne. Tymczasem analitycy Friedman Billings Ramsey uznali, że jego prognozy są zbyt wysokie wobec spadającego popytu na laptopy. Taniał lider branży oprogramowania, Microsoft. Credit Suisse obniżył prognozę jego zysków na dwa kolejne lata.

Wbrew dominującym nastrojom potoczyły się notowania banków. Branżowy indeks Kbw Bank rósł o ponad 10 proc. Analitycy Citigroup podwyższyli rekomendację 10 banków, m.in. Goldman Sachs i Morgan Stanley, uzasadniając, że dokapitalizowanie oferowane przez rząd totalnie poprawi ich sytuację. Sam Citigroup drożał we wtorek o ponad 20 proc. Kurs lidera branży, Bank of America, rósł o ponad 15 proc.

MD    

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Realizacja zysków pociągnęła indeksy w dół