Realizacji zysków nie było, złoty trzyma się mocno

Joanna Pluta
opublikowano: 18-02-2010, 00:00

Notowania euro utrzymały się wczoraj poniżej 4,00 zł, co potwierdza siłę polskiej waluty. Inwestorzy nie szukali okazji do szybkiej realizacji zysków. Do końca sesji jednak silniejszą zniżkę kursu EUR/PLN hamowała bariera 3,97.

Złotego wsparła zdecydowana poprawa nastrojów na rynku giełdowym. Indeksy, począwszy od wtorkowej sesji amerykańskiej, poprzez wczorajszą azjatycką, na notowaniach w Europie kończąc, zdecydowanie rosły. Polski WIG20 po bardzo dobrym otwarciu, zakończył sesję z zyskiem około 1,9 proc. Jak zwykle z dużym zainteresowaniem spotkała się wczorajsza aukcja obligacji. Ministerstwo Finansów zaoferowało 10-letnie papiery dłużne o łącznej wartości 2 mld zł (aukcja pierwotna), popyt natomiast ponaddwukrotnie przekroczył podaż. Dane o produkcji przemysłowej w USA okazały się lepsze od prognoz, co wsparło spadek kursu EUR/USD.

Joanna Pluta

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane