„Realizujcie zysk i zwiewajcie”

MD
30-03-2009, 19:53

Nadszedł czas sprzedawania akcji, uważa słynny strateg inwestycyjny Laszlo Birinyi.

Birnyi twierdzi, że obecne spadki kursów są naturalne po tym, jak S&P500 zyskał 23 proc. po odbiciu od 12-letniego dna ustanowionego 9 marca.

- Wiele spółek zanotowało bardzo skondensowany i ostry wzrost kursu – powiedział. – Inwestorzy powinni zdawać sobie sprawę, że na rynku kierującym się informacjami zmieniającymi się z dnia na dzień nie ma nic złego w realizacji raz na jakiś czas zysku – dodał.

Birinyi powiedział, że rynek przypomina mu sytuację z 2007 roku, kiedy S&P500 zyskał tylko 3,5 proc., ale S&P 500 Energy Index wzrósł o 32 proc.

- To rynek, gdzie możesz zarobić pieniądze przez częstą zmianę strategii i taktyki – powiedział.

Wskazał jako przykład Goldman Sachs, gdzie inwestorzy powinni rozważyć zaksięgowanie zysku po 51 proc. wzroście kursu spółki od 9 marca.

- Moja rada jest taka. Jeśli kupiłeś akcje po 75-80 USD, a kosztują już 110 USD, bierz kasę i zwiewaj – powiedział Birinyi. – Ponieważ wszyscy są skupieni na indeksach, koszykach, funduszach ETF i tym podobnych, nieefektywność pomaga selekcji akcji i sprawia, że ten rynek daje wiele możliwości – dodał.

MD, moneynews.com
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / „Realizujcie zysk i zwiewajcie”