Recyklomaty sprawdzają się w stolicy

AR
opublikowano: 03-09-2019, 15:42

Automaty, w których puszki i butelki można wymieniać na nagrody, cieszą się popularnością - informuje Urząd Miasta St. Warszawy.

Recyklomaty - które w połowie lipca na ulicach Warszawy ustawiła prywatna spółka i jej fundacja (Coca-cola), przekazując je miastu - zebrały już ponad 63 tys. plastikowych butelek, 15 tys. szklanych i 2 tys. puszek.

 – Tyle sztuk surowców mieszkańcy włożyli do recyklomatów. EKO-punkty otrzymane za wyrzucone opakowania po napojach wymieniają na nagrody. Teraz maszyna z pl. Bankowego będzie przeniesiona na pl. Mirowski - informują urzędnicy z ratusza. 

 Mieszkańcy, którzy wrzucają do recyklomatu surowce wtórne, mogą poprzez specjalną aplikację zbierać punkty i wymieniać je na nagrody - np. zniżki na bilety do warszawskich teatrów. Recyklomaty i aplikację zaprojektował polski start-up EcoTech System, który swoje rozwiązanie chce sprzedawać też w innych miastach Polski. 

Dotychczas poza Warszawą recyklomaty zintegrowane z platformą do zbierania punktów i wymiany ich na nagrody EcoTech System (tzw. motywacyjny system zbierania odpadów) były testowane jedynie w Wieluniu. 

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy