Redakcje dobiegły do mety

  • DI
opublikowano: 13-06-2019, 22:00

W corocznej sztafecie charytatywnej Bieg Firmowy pobiegło aż 12,5 tys. osób, w tym reprezentacje redakcji „Pulsu Biznesu” i „Bankier.pl”.

Nasza żeńska drużyna zajęła 4. miejsce. Podczas Biegu Firmowego każdy zawodnik musi przebiec 5 km, a jedna drużyna ma do pokonania w sztafecie 25 km. Jest to największe sportowe wydarzenie dla firm na Dolnym Śląsku i bardzo popularny event biegowy w Warszawie. W tym roku wśród żeńskich drużyn startujących w Biegu Firmowym „Puls Kobiet” otarł się o podium. Wystawiliśmy pięć drużyn: we Wrocławiu jedną mieszaną „Bankier.pl”, w Warszawie, poza „Pulsem Kobiet”, pobiegły trzy reprezentacje redakcji „Pulsu Biznesu” i różnych działów Bonnier Business Polska. Wszyscy spisali się na medal.

— Co roku uczestniczymy w Biegu Firmowym, wystawiając kilka drużyn. Cieszymy się, że możemy pomóc podopiecznym Fundacji Everest, a dodatkowo mamy motywację do treningów i z roku na rok lepsze wyniki — mówi Patricia Deyna, prezes Bonnier Business Polska.

W zawodach dla pracowników firm, które co roku odbywają się na przełomie maja i czerwca we Wrocławiu i w Warszawie, udział wzięli biegacze z 900 firm. Frekwencja była rekordowa: 10 000 osób we Wrocławiu, 2500 w Warszawie. Jednocześnie w Biegu Krasnala, który towarzyszy dorosłej sztafecie, w obu miastach wystartowało aż 1000 dzieciaków. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na rzecz młodych podopiecznych Fundacji Everest.

— Widok tysięcy biegaczy stojących co roku na starcie Biegu Firmowego dowodzi, że bezinteresowna pomoc nadal istnieje. Ogromnie cieszy nas tak duża frekwencja oraz zainteresowanie firm. W tym roku po raz kolejny liczba uczestników była rekordowa. Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc podopiecznym Fundacji Everest — Ewa Mróz, prezes Fundacji Everest.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu