Redan: Cacek kupuje akcje, upada spółka zależna

PAL
09-07-2009, 07:46

Redan poinformował, że Sąd Rejonowy w Łodzi wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości z likwidacją majątku spółki zależnej Krepo.

Krepo prowadziło na zasadach franczyzy wewnątrz Grupy Redan trzy sklepy: dwa marki Troll i jeden marki Top Secret.

"Spadek popytu w I kwartale br. spowodował, że spółka ta poniosła stratę na sprzedaży w wysokości 193 tys. zł. Podjęte rozmowy z wynajmującymi nie przyniosły rezultatów w postaci ich zgody na renegocjacje warunków najmu, które spowodowałyby przywrócenie rentowności tym sklepom. Ponieważ już w roku 2008 - w okresie dobrej koniunktury - Krepo poniosła stratę w wysokości 328 tys. zł., dlatego - tym bardziej w sytuacji kryzysowej - nie było podstaw do oczekiwania na poprawę wyników w bieżącym roku" - czytamy w komunikacie.

Likwidacja nierentownych sklepów jest jednym z elementów strategii dostosowania działalności Grupy Redan do warunków kryzysu - podała spółka w komunikacie.

Jednocześnie Redan poinformował, że podpisał umowę objęcia przez Sylwestra Cacka akcji zwykłych na okaziciela serii R Redan w liczbie 6.000.000 sztuk po cenie 2,50 zł za akcję.

W najbliższych 3 dnach inwestor ma opłacić akcje.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Redan: Cacek kupuje akcje, upada spółka zależna