Redan podtrzymuje prognozy

KSA
opublikowano: 22-10-2010, 00:00

Sprzedaż po trzech kwartałach jest zgodna z planem. Rosną obroty w sklepach porównywalnych.

Sprzedaż po trzech kwartałach jest zgodna z planem. Rosną obroty w sklepach porównywalnych.

Po trzech kwartałach Redan ma narastająco 222 mln zł przychodów. To o 7 proc. więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Motorem wzrostów wciąż jest tzw. segment dyskontowy, czyli sieć sklepów Textilmarket. Odpowiada za ponad połowę przychodów, czyli 117,1 mln zł (po 20-procentowym wzroście r/r).

— W tym segmencie nadal wdrażamy strategię rozwoju sieci sklepów — mówi Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redanu.

Podkreśla, że rośnie również sprzedaż w sklepach porównywalnych (działających przynajmniej od roku). W przypadku sieci Textilmarket wzrost po trzech kwartałach sięgnął 4 proc. Nareszcie też rośnie sprzedaż w tzw. segmencie modowym, czyli kolekcji pod markami Top Secret i Troll. W tym przypadku to na razie skromne 2 proc. (w sklepach porównywalnych), ale w poprzednich miesiącach były spadki. Za granicą spółka osiągnęła natomiast 23-procentowy wzrost obrotów.

Spółka chwali się też rosnącą marżą handlową — w przypadku Textilmarketu, Top Secret i Trolla niemal o jedną czwartą.

— Wypracowane od początku roku poziomy sprzedaży i marży są zgodne z naszymi oczekiwaniami i utwierdzają nas w przekonaniu, że osiągniemy zaplanowany na ten rok wynik — podkreśla Bogusz Kruszyński.

Redan spodziewa się w tym roku 5,8 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 334 mln zł. Po I półroczu ma symboliczne 95 tys. zł zysku netto. W tej branży wynik całego roku zależy jednak od czwartego kwartału. Analitycy Domu Maklerskiego Banku BPS wierzą, że będzie udany, bo prognozują dla Redanu 5,5 mln zł czystego zarobku w całym 2010 r. Zalecają trzymanie akcji z ceną docelową 5,16 zł (na giełdzie kosztują około 4,9 zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy