Redan się zmienia

AJ
opublikowano: 30-09-2009, 00:00

Odzieżowa spółka

Odzieżowa spółka

kończy restrukturyzację.

Zamyka sklepy przynoszące

straty i... otwiera nowe.

Zarząd Redanu zrezygnował z publikacji miesięcznych wyników sprzedaży.

— Uznaliśmy, że kwartalne pozwolą inwestorom trafniej ocenić kondycję finansową spółki — mówi wiceprezes Bogusz Kruszyński.

Zastrzega, że zarząd nie brał pod uwagę wyników bieżących. A te nie są najlepsze. W I półroczu spółka miała 16,2 mln zł straty netto.

— Ten okres był wyjątkowo trudny dla rynku mody, głównie ze względu na umacnianie się dolara i euro. Wpłynęło to na zwiększenie kosztu zakupu towarów. Drugi filar działalności Redanu — dyskonty — przeciwnie, ma się bardzo dobrze. Sprzedaż i marża rośną, nie tylko dlatego, że za odzież dla Textilmarketu płacimy w złotych — mówi Bogusz Kruszyński.

W tym półroczu sieć dyskontowa zapewniła połowę obrotów. Dlatego będzie rosła. Do końca roku Redan otworzy 10 punktów Textilmarket. Mają powstać m.in. w Żywcu i Sieradzu. Końca dobiega likwidacja sklepów Troll.

— Nie stać nas na sklepy własne Trolla. Na początku roku było ich 40, dziś — 9. Docelowo ma ich nie być, bo średni koszt utrzymania sklepów Top Secret jest o jedną trzecią niższy — mówi Bogusz Kruszyński.

Odzież Trolla trafi do sklepów multibrandowych Top Secret Troll. Otwarcie dwóch pierwszych w sobotę w Częstochowie i Oświęcimiu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Redan się zmienia