Redukcja długu? Nie!

Marcin Goralewski
opublikowano: 18-09-2003, 00:00

Stanowisko obligatariuszy może wpłynąć na negocjacje Elektrimu z Deutsche Telekom dotyczące sprzedaży PTC.

Obligatariusze Elektrimu nie są zainteresowani wcześniejszą, ale pomniejszoną spłatą długu. Z taką ofertą wyszedł zarząd giełdowej spółki.

Elektrim proponował, że do 15 lutego 2004 r. odda wierzycielom 400 mln EUR (1,8 mld zł). Tyle pieniędzy powinien otrzymać bowiem od Deutsche Telekom (DT) za sprzedaż udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), operatorze sieci Era

Komitet obligatariuszy odpowiedział wczoraj Elektrimowi, odrzucając ofertę dotyczącą posiadanych przez nich obligacji, i stwierdził, że nie widzi podstaw do redukcji wartości zobowiązań — czytamy w komunikacie.

— Bez komentarza — mówi Ewa Bojar, rzecznik Elektrimu.

Warszawska spółka chciała redukcji długu o około 40 mln EUR. Zarząd twierdził, że to należna mu premia za wcześniejszą spłatę.

Elektrim po sprzedaży udziałów w PTC i tak będzie musiał spłacić wierzycieli w kwocie, jaką otrzyma od DT. Tak przynajmniej twierdzą w nieoficjalnych rozmowach wierzyciele. Jeśli to prawda, to wysunięty przez Elektrim pomysł wcześniejszej spłaty nie ma jakiegokolwiek sensu. Chyba że spodziewana negatywna odpowiedź obligatariuszy ma pozwolić spółce na dalsze negocjacje z Deutsche Telekom. Elektrim wielokrotnie twierdził, że nie musi spieszyć się ze sprzedażą PTC, bo dług wierzycielom może oddać dopiero w grudniu 2005 r. Szczegóły transakcji z DT mają być uzgodnione do jutra.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Polecane