Redukcja greckiego długu nie zaszkodzi niemieckim bankom

WST, Reuters
opublikowano: 08-02-2012, 12:26

Niemieckie banki są w stanie „wchłonąć” redukcję greckiego długu publicznego, bez jakiegokolwiek zagrożenia dla któregoś z nich, twierdzi Sabine Lautenschlaeger, wiceprezydent Bundesbanku, cytowana przez Reuters.

Odpowiedzialna za nadzór bankowy Lautenschlaeger ocenia, że ekspozycja niemieckich instytucji na dług Grecji była do opanowania.

Dług nie jest wystarczająco duży by reagować panicznie lub mieć z tego powodu głębokie obawy – powiedziała przedstawicielka Bundesbanku na konferencji. Dodała, że choć koszty cięcia długu byłyby wysokie, nie zagrażają żadnemu z niemieckich kredytodawców.

Wierzyciele sektora prywatnego zbliżają się do sfinalizowania negocjacji w sprawie podjęcia dobrowolnej zgody na obniżenie stanu posiadania greckich obligacji, co oznaczać może rzeczywiste straty na poziomie 70 proc. dla banków i ubezpieczycieli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Reuters

Polecane