Redukcja stóp nie zadowoliła graczy

Marek Druś
opublikowano: 29-03-2001, 00:00

Strona polska negocjuje z France Telecom warunki nabycia przez spółkę udziałów w TP SA, powiedział minister Jarosław Bauc podczas konferencji w Brytyjsko-Polskiej Izbie Handlowej.

Minister nie wyjaśnił, czy negocjacje z France Telecom dotyczą ceny papierów TP SA, czy ilości udziałów, które miałaby nabyć francuska spółka. France Telecom oświadczył w lutym, że nie zrealizuje opcji kupna 10 proc. akcji TP SA oraz nie będzie starał zwiększyć ilości posiadanych udziałów o kolejne 6 proc. papierów kupionych na giełdzie. Powodem miała być różnica między ceną zawartą w umowie, a aktualną wyceną rynkową papierów TP SA.

Minister poinformował podczas spotkania, że nie da się zrealizować dochodów z prywatyzacji planowanych w ustawie budżetowej. Nie widzi jednak znacznego zagrożenia z tego tytułu dla budżetu, głównie za sprawą innych źródeł pozyskania kapitału, nad którymi rząd już pracuje.

WIK, MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Redukcja stóp nie zadowoliła graczy