Reflex: ceny benzyny mogą się nieco obniżyć

Polska Agencja Prasowa SA
28-10-2005, 16:38

W przyszłym tygodniu ceny benzyny na stacjach mogą spadać o około 1 do 2 groszy na litrze, średnia cena oleju napędowego prawdopodobnie pozostanie bez zmian - ocenia biuro Reflex, monitorujące rynek paliw.

W przyszłym tygodniu ceny benzyny na stacjach mogą spadać o około 1 do 2 groszy na litrze, średnia cena oleju napędowego prawdopodobnie pozostanie bez zmian - ocenia biuro Reflex, monitorujące rynek paliw.

    Między 20 a 27 października na rynku światowym ceny ropy i paliw, po spadkach notowanych poprzednio, nieco wzrosły - od 0,65 proc. do 2,23 proc., w zależności od rodzaju paliwa.

    Na wzrosty cen wpłynął odnawiający się w USA popyt na paliwa - jest co prawda niższy od popytu w analogicznym okresie ubiegłego roku, ale wyższy niż tydzień temu.

    Na rynku krajowym ceny hurtowe benzyny z 28 października spadły w stosunku do cen z 21 października odpowiednio: Pb95 o 12 zł na 1 tys. litrów w Orlenie i 20 zł na 1 tys. litrów w Lotosie oraz Pb98 o ok. 40-45 zł na 1 tys. litrów.

    Ceny olejów (napędowego i opałowego) są na poziomie zbliżonym do cen z ubiegłego piątku. Wzrosty na giełdach światowych nie mają wyraźnego odwzorowania w zmianach cen hurtowych w kraju, w związku z dziennymi wahaniami kursu dolara rzędu 2-3 gr - ocenia Reflex. 

    W reakcji na spadki cen hurtowych w ubiegłym tygodniu, średnie ceny paliw płynnych na stacjach w analizowanym okresie spadły odpowiednio: Eurosuper95 o 4 gr na litr, Superplus98 o 3 grosze na litr oraz oleju napędowego o 2 grosze na litr.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Reflex: ceny benzyny mogą się nieco obniżyć