Reflex: Ceny detaliczne paliw wzrosły od 1 do 3 groszy za litr

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-06-2005, 17:13

W sprzedaży detalicznej w ciągu ostatniego tygodnia nastąpiły wzrosty cen na stacjach paliwowych średnio - 1 do 2 groszy za litr w przypadku benzyny i 3 grosze za litr w przypadku oleju napędowego - ocenia biuro Reflex, monitorujące rynek paliwowy.

W sprzedaży detalicznej w ciągu ostatniego tygodnia nastąpiły wzrosty cen na stacjach paliwowych średnio - 1 do 2 groszy za litr w przypadku benzyny i 3 grosze za litr w przypadku oleju napędowego - ocenia biuro Reflex, monitorujące rynek paliwowy.

    W sprzedaży hurtowej prawdopodobne są spadki cen paliw, zwłaszcza oleju napędowego i opałowego, jednak biorąc pod uwagę możliwe wzrosty na rynku europejskim podczas piątkowego handlu, obniżki te mogą mieć charakter przejściowy - ocenia Reflex.

    U krajowych producentów w okresie od 11 do 17 czerwca benzyny Pb95 i Pb98 zdrożały o 80 zł za tysiąc litrów w PKN Orlen i o 90 zł za tysiąc litrów w Grupie Lotos. Ceny oleju napędowego są wyższe od poziomu z 10 czerwca o 90 zł za tysiąc litrów w PKN Orlen i o 70 zł za tysiąc litrów w Grupie Lotos. Ceny oleju opałowego u obu krajowych producentów przekraczają o 80 zł za tysiąc litrów poziom z ubiegłego tygodnia.

    Na rynku światowym ceny benzyn i ropy w minionym tygodniu wzrastały. W stosunku do cen z 9 czerwca ropa podrożała o 2,62 dol. za baryłkę (5,07 proc.) a benzyny o 23,5 dol. za tonę (4,61 proc.). Możliwe są dalsze wzrosty cen, biorąc pod uwagę dane, z których wynika zmniejszenie zapasów ropy i benzyny oraz większy niż w ubiegłorocznym sezonie letnim popyt związany ze wzrostem gospodarczym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Reflex: Ceny detaliczne paliw wzrosły od 1 do 3 groszy za litr