Reflex: W przyszłym tygodniu ceny paliw mogą wzrosnąć o 1- 2 gr

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-02-2006, 16:27

Zdaniem Urszuli Cieślak z biura Reflex, w przyszłym tygodniu średnie ceny paliw na stacjach mogą pójść w górę o 1-2 gr na litrze w następstwie deprecjacji złotego wobec dolara oraz możliwych podwyżek cen na rynku światowym.

Zdaniem Urszuli Cieślak z biura Reflex, w przyszłym tygodniu średnie ceny paliw na stacjach mogą pójść w górę o 1-2 gr na litrze w następstwie deprecjacji złotego wobec dolara oraz możliwych podwyżek cen na rynku światowym.

"W kraju będziemy musieli śledzić kurs złotego do dolara. Ostatnie dwa dni wydarzeń politycznych doprowadziły do tego, że złoty trochę stracił na wartości, dzisiaj dalej się osłabia i niewykluczone, że w przyszłym tygodniu także będzie na tym niższym poziomie pozostawał. Może to wpłynąć na skłonność rafinerii do podwyżek cen" - powiedziała Urszula Cieślak z biura Reflex.

"Gdyby się to zbiegło z ewentualnymi podwyżkami cen paliw na rynku światowym w konsekwencji zapowiadanego ochłodzenia w USA, to wtedy raczej pewne byłyby korekty cen paliw w górę. W pierwszej kolejności na poziomie hurtu. W detalu te ruchy mogą być w górę, ale bez gwałtownych skokowych wzrostów, rzędu 1-2 gr na części stacji paliw" - dodała.

Ostatni tydzień przyniósł korekty cen paliw na światowych rynkach w dół w reakcji na uspokojenie sytuacji geopolitycznej w Iranie i Nigerii oraz odnowienie zapasów ropy i benzyn.

Natomiast w Polsce w okresie między 26 stycznia a 2 lutego ceny paliw w hurcie zmieniły się następująco: benzyna (Pb95 i Pb98) zdrożała o 6 zł/1000 l w Orlenie oraz o 39 zł/1000 l w Lotosie, olej opałowy podrożał o 20 zł/1000 l w Orlenie oraz o 36 zł/1000 l w Lotosie, natomiast olej napędowy zdrożał w Lotosie o 10 zł/1000 l, a potaniał w Orlenie o 9 zł/1000 l.

Średnie ceny detaliczne 3 lutego kształtowały się na poziomie: Eurosuper95 pozostał bez zmian, Superplus98 podrożał o 1 gr/l, a olej napędowy potaniał o 1 gr/l. Średnia cena autogazu nie uległa zmianie. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Reflex: W przyszłym tygodniu ceny paliw mogą wzrosnąć o 1- 2 gr