Reflex: W przyszłym tygodniu ceny paliw mogą wzrosnąć o 1- 2 gr

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-02-2006, 16:27

Zdaniem Urszuli Cieślak z biura Reflex, w przyszłym tygodniu średnie ceny paliw na stacjach mogą pójść w górę o 1-2 gr na litrze w następstwie deprecjacji złotego wobec dolara oraz możliwych podwyżek cen na rynku światowym.

Zdaniem Urszuli Cieślak z biura Reflex, w przyszłym tygodniu średnie ceny paliw na stacjach mogą pójść w górę o 1-2 gr na litrze w następstwie deprecjacji złotego wobec dolara oraz możliwych podwyżek cen na rynku światowym.

"W kraju będziemy musieli śledzić kurs złotego do dolara. Ostatnie dwa dni wydarzeń politycznych doprowadziły do tego, że złoty trochę stracił na wartości, dzisiaj dalej się osłabia i niewykluczone, że w przyszłym tygodniu także będzie na tym niższym poziomie pozostawał. Może to wpłynąć na skłonność rafinerii do podwyżek cen" - powiedziała Urszula Cieślak z biura Reflex.

"Gdyby się to zbiegło z ewentualnymi podwyżkami cen paliw na rynku światowym w konsekwencji zapowiadanego ochłodzenia w USA, to wtedy raczej pewne byłyby korekty cen paliw w górę. W pierwszej kolejności na poziomie hurtu. W detalu te ruchy mogą być w górę, ale bez gwałtownych skokowych wzrostów, rzędu 1-2 gr na części stacji paliw" - dodała.

Ostatni tydzień przyniósł korekty cen paliw na światowych rynkach w dół w reakcji na uspokojenie sytuacji geopolitycznej w Iranie i Nigerii oraz odnowienie zapasów ropy i benzyn.

Natomiast w Polsce w okresie między 26 stycznia a 2 lutego ceny paliw w hurcie zmieniły się następująco: benzyna (Pb95 i Pb98) zdrożała o 6 zł/1000 l w Orlenie oraz o 39 zł/1000 l w Lotosie, olej opałowy podrożał o 20 zł/1000 l w Orlenie oraz o 36 zł/1000 l w Lotosie, natomiast olej napędowy zdrożał w Lotosie o 10 zł/1000 l, a potaniał w Orlenie o 9 zł/1000 l.

Średnie ceny detaliczne 3 lutego kształtowały się na poziomie: Eurosuper95 pozostał bez zmian, Superplus98 podrożał o 1 gr/l, a olej napędowy potaniał o 1 gr/l. Średnia cena autogazu nie uległa zmianie. 

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane