Reflex: W przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach nie powinny rosnąć

Polska Agencja Prasowa SA
30-09-2005, 17:45

Zdaniem Urszuli Cieślak z biura Reflex, monitorującego rynek paliw, w przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach powinny poruszać się w niezbyt szerokim przedziale wahań naprzemiennych wzrostów i spadków. Kluczowym czynnikiem warunkującym ceny będzie kurs złotego.

Zdaniem Urszuli Cieślak z biura Reflex, monitorującego rynek paliw, w przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach powinny poruszać się w niezbyt szerokim przedziale wahań naprzemiennych wzrostów i spadków. Kluczowym czynnikiem warunkującym ceny będzie kurs złotego.

"Spodziewam się, że sytuacja w przyszłym tygodniu będzie stabilna, to znaczy nawet jeśli ceny będą rosły w hurcie, to potem przyjdą obniżki, a dla nas jest to o tyle istotne, że ceny na stacjach powinny pozostawać w określonym przedziale" - powiedziała Cieślak.

"Ropy w tej chwili nie brakuje, więc nie ma impulsu, który windowałby jej ceny w górę" - dodała. 

Zdaniem analityczki najistotniejszym czynnikiem dla cen paliw będzie kurs złotego, który podatny jest na zawirowania polityczne. 

"Brak porozumienia między koalicjantami może sprawić, że w którymś momencie mogą się zdarzyć wahania kursu złotego, co będzie wpływało na decyzje krajowych producentów" - powiedziała Cieślak.

"Jeżeli będą wchodziły w grę ruchy 2-3 groszowe, będzie to wpływało na ceny paliw u producentów" - dodała.

Zadaniem Cieślak, nie ma wyraźnych przesłanek wskazujących na kierunek zmian cen paliw w najbliższym czasie.

Cieślak uważa, że ze względu na zbliżający się sezon grzewczy, w najbliższym czasie może rosnąć cena oleju.

"Wielkość popytu na oleje będzie zależała od tego, jak szybko nastąpi ochłodzenie" - powiedziała analityczka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Reflex: W przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach nie powinny rosnąć