Reform Capital z CS wygrywają przetrag zorganizowany przez PKO BP

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 05-04-2006, 17:31

Reform Capital w konsorcjum z Credit Suisse wygrywa zorganizowany przez PKO Bank Polski przetarg na zakup wierzytelności nieregulowanych (NPL) wobec dłużników indywidualnych i instytucjonalnych

Reform Capital w konsorcjum z Credit Suisse wygrywa zorganizowany przez PKO Bank Polski przetarg na zakup wierzytelności nieregulowanych (NPL) wobec dłużników indywidualnych i instytucjonalnych

We wtorek, 4 kwietnia 2006 r. Reform Capital Luxembourg („Reform Capital”), międzynarodowa firma inwestycyjna inwestująca w Europie Środkowej w wierzytelności nieregulowane i inne aktywa związane z ryzykiem, w konsorcjum z Credit Suisse International („Credit Suisse”), międzynarodowym bankiem inwestycyjnym, została zwycięzcą aukcji ustnej dotyczącej nabycia portfela obejmującego wierzytelności wobec ok. 1045 dłużników indywidualnych i instytucjonalnych, o nominalnej wartości ponad 735 mln PLN, zaoferowanego na sprzedaż w przetargu publicznym zorganizowanym przez PKO Bank Polski („PKO BP”). Cena osiągnięta w wyniku przetargu nie będzie ujawniona przed zamknięciem transakcji. Po zatwierdzeniu przez właściwe organy PKO BP, transakcja ma zostać sfinalizowana w ciągu kilku miesięcy.

Portfel zostanie zakupiony przez “S-Collect Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny“ (“S-Collect”), zarządzany przez PKO TFI. Po zamknięciu transakcji będzie to już drugi portfel wierzytelności nieregulowanych zakupiony przez S-Collect. W październiku zeszłego roku S-Collect zakupił portfel ok. 72000 wierzytelności nieregulowanych wobec dłużników indywidualnych o przybliżonej wartości nominalnej 670 mln PLN, który jest obecnie obsługiwany przez P.R.E.S.C.O. Sp. z o.o., wiodącą polską firmę windykacyjną specjalizującą się w dochodzeniu wierzytelności detalicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Reform Capital z CS wygrywają przetrag zorganizowany przez PKO BP