RegioStars czeka na innowatorów

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 06-03-2017, 22:00

Małe i średnie firmy, które wprowadzają nowatorskie rozwiązania na rynek, mogą powalczyć o nagrody w konkursie Komisji Europejskiej (KE). Właśnie ruszyła jego 10. edycja.

Celem konkursu RegioStars jest wyróżnienie najlepszych projektów realizowanych z pieniędzy z polityki spójności. Jedna z jego kategorii jest przeznaczona tylko dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które mają na swoim koncie innowacyjne przedsięwzięcia wpisujące się w inteligentne specjalizacje. Spośród nadesłanych propozycji Dyrekcja Generalna KE wybierze najciekawsze rozwiązania, które zostaną zaprezentowane 10 października w Brukseli.

Oprócz projektów w kategorii „Inteligentne specjalizacje dla innowacji w MSP” wyróżnione zostaną również przedsięwzięcia w obszarach: „Unia energetyczna: działania w dziedzinie klimatu”, „Równouprawnienie i aktywne uczestnictwo kobiet”, „Edukacja i szkolenia” oraz „Gwiazdy wśród miast: miasta w okresie transformacji cyfrowej”. Najciekawsze z nich będą promowane podczas specjalnej kampanii internetowej na portalu KE. Zwycięzcy otrzymają także puchar i certyfikat RegioStars 2017.

WAŻNA DATA

10.04

Do tego dnia firmy MSP mogą zgłaszać się do konkursu RegioStars.

WIĘCEJ INFORMACJI

http://ec.europa.eu/regional_policy/en/regio-stars-awards/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu