Reinhart i Rogoff spodziewają się pogłębienia kryzysu

MD
opublikowano: 05-01-2009, 20:08

Kryzys będzie się jeszcze pogłębiał, prognozuje dwoje prominentnych ekonomistów. Spodziewają się spadku cen nieruchomości w USA do 2010 roku oraz wzrostu stopy bezrobocia nawet powyżej 11  proc.

Carmen Reinhart z Uniwersytetu Maryland i Kenneth Rogoff z Harvardu przedstawili podczas corocznej konferencji Amerykańskiego Stowarzyszenia Ekonomicznego raport, z którego wynika, że mimo wysiłków rządów i banków centralnych możliwe będzie jedynie ograniczenie negatywnych skutków kryzysu, ale nie całkowite ich uniknięcie. Reinhart i Rogoff przeanalizowali kryzysy gospodarek rozwiniętych, takich jak Japonia i Szwecja, a także rozwijających się, jak Malezja i Tajlandia, i doszli do wniosku, że ich wynikiem jest wzrost stopy bezrobocia o średnio 7 pkt. procentowych. Oznaczałoby to, że przekroczy ona w USA 11 proc., czyli, że pracę straci kolejne 6-7 mln Amerykanów. Dwójka ekonomistów spodziewa się także, iż jedną z konsekwencji obecnego kryzysu będzie wzrost niewypłacalności długów państw. Jednocześnie podkreślają, że zadłużenie państw będzie znacząco rosło, czego już jesteśmy świadkami. 
MD, yahoo.com
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Reinhart i Rogoff spodziewają się pogłębienia kryzysu