Rejestr Federalny: w piątek wzrosną cła na import z Chin

opublikowano: 08-05-2019, 15:32

Amerykański Rejestr Federalny opublikował w środę informację o podwyższeniu od piątku cła z 10 do 25 proc. na import z Chin wartości 200 mld USD, donosi Reuters.

To realizacja zapowiedzi prezydenta Donalda Trumpa z niedzieli. Ogłosił, że w tym tygodniu może zostać podwyższone cło na chiński import, bo Pekin stara się wycofać z podjętych zobowiązań negocjowanej umowy handlowej. Podwyżka cła z 10 do 25 proc. miała nastąpić wcześniej w tym roku, ale odłożono ją w związku z prowadzonymi negocjacjami handlowymi. W niedzielę Trump zagroził także podwyższeniem w niedalekiej przyszłości ceł na import z Chin wartości 325 mld USD. Oznaczałoby to objęcie wyższymi cłami niemal całego chińskiego eksportu do USA.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

Rejestr Federalny poinformował w środę, że biuro Przedstawiciela USA ds. Handlu ustanowi procedurę występowania o wyłączenie z wyższych ceł dla niektórych produktów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane