Street view po Wiśle

opublikowano: 15-12-2017, 09:23
aktualizacja: 15-12-2017, 09:24

Dzięki inicjatywie Fundacji WWF Polska, korzystając z funkcji Street View można odbyć wirtualny rejs Wisłą na Mapach Google. Wisła jako jedna z ostatnich w Europie, zachowała jeszcze wiele cech naturalnej rzeki.

Dlatego zespół Fundacji WWF, za pomocą specjalnego urządzenia Google Trekker, zamontowanego na łodzi, sfotografował latem tego roku blisko 300 km Wisły na jej pięciu wyjątkowych odcinkach. Teraz nie ruszając się z domu każdy może odkryć jej piękno. Wystarczy wejść na stronę rejswisla.wwf.pl.

Google wypożyczył najmniejszy z systemów fotograficznych Street View, który został przeniesiony na tradycyjną drewnianą łódź. Trekker to głowica, składająca się z kilkunastu aparatów robiących jednocześnie zdjęcia sferyczne, umieszczona na statywie w formie plecaka.
Wyświetl galerię [1/3]

Google wypożyczył najmniejszy z systemów fotograficznych Street View, który został przeniesiony na tradycyjną drewnianą łódź. Trekker to głowica, składająca się z kilkunastu aparatów robiących jednocześnie zdjęcia sferyczne, umieszczona na statywie w formie plecaka. WWF

Google Street View to bardzo popularna wśród internautów funkcja Map Google, która dzięki panoramicznym zdjęciom pozwala na wirtualne zwiedzanie ulic miast oraz najpiękniejszych i najciekawszych zakątków globu.

Google wypożyczył najmniejszy z systemów fotograficznych Street View, który został przeniesiony na tradycyjną drewnianą łódź. Trekker to głowica, składająca się z kilkunastu aparatów robiących jednocześnie zdjęcia sferyczne, umieszczona na statywie w formie plecaka. A wszystko po to, aby pokazać zarówno najpiękniejsze fragmenty Wisły z piaszczystymi łachami w korycie, naturalną roślinnością i nadwiślańskimi plażami oraz odcinki przekształcone przez człowieka.

- Koryto Wisły obejmuje łącznie ponad 50 obszarów chronionych. W tym aż 22 obszary Natura 2000, 18 rezerwatów i 5 parków krajobrazowych. Zachowały się również liczne piaszczyste wyspy będące największym w Polsce miejscem lęgów ptaków. Niemal wszystkie inne wielkie rzeki europejskie utraciły takie wyspy właśnie wskutek regulacji – mówi Przemysław Nawrocki z Fundacji WWF Polska.

Projekt Street View na Wiśle ma umożliwić podziwianie pięknych wiślanych krajobrazów każdemu, nawet z najodleglejszych miejsc na świecie.
Rozpoczynając od źródeł oglądać możemy ujęcia z górnej Wisły, Opactwo w Tyńcu i krakowski Wawel, zdjęcia ze środkowej Wisły z rejonu Solca z obszarami Natura 2000, z dolnej Wisły pięknie zachowane skarpy z gniazdami jaskółek brzegówek oraz rejon Siarzewa.

Na stronie rejswisla.wwf.pl możemy wybrać odcinek, od którego chcemy rozpocząć podróż. Na tej samej stronie każdy dorosły Polak, który chce pomóc ocalić Wisłę może podpisać się pod petycją przeciwko jej dewastacji korzystając z hasła "pozostaw Wisłę bezpieczną i piękną".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu