Rękawice klasy premium

  • DI
opublikowano: 17-12-2021, 15:24
aktualizacja: 08-02-2022, 13:54

Branża medyczna to bardzo wymagający rynek. Od dekady działa na nim Mondo z Bielska-Białej. Sztandarowym produktem firmy są rękawice ochronne Essenti Care

Potrzeba: Śląska Gazela Biznesu zabiega o to, żeby jej rękawice były „must have” w każdej firmie w kraju i w Europie.
Potrzeba: Śląska Gazela Biznesu zabiega o to, żeby jej rękawice były „must have” w każdej firmie w kraju i w Europie.

Mondo to wytwórca jednorazowych rękawic ochronnych i diagnostycznych Essenti Care oraz wielorazowych roboczych Detrix. Zajmuje się też sprzedażą, promocją oraz dystrybucją rękawic oraz szerokiego asortymentu odzieży jednorazowej.

Spółka powstała w 2011 r. Jej założyciele Sylwia i Piotr Trzepaczkowie postawili na środki ochrony indywidualnej. Początki nie były łatwe. Ale firma z roku na rok notowała coraz lepsze wyniki i osiągała sukcesy.

– Pokonaliśmy wiele barier i problemów, podążając za trendami na rynku polskim i zagranicznym. Osiągnęliśmy najwyższą jakość naszych rękawic, o czym świadczy nasza rozpoznawalność. Dzisiaj Essenti Care jest postrzegana jako marka premium, choć niewiele osób wierzyło w nasz sukces – informują właściciele firmy.

– Przełomowym momentem było zatrudnienie energicznych, pełnych pasji, otwartych i kreatywnych ludzi. Dzięki nim się rozwijamy, osiągamy nasze cele, inwestujemy w nowe obszary działalności. Jesteśmy z nich dumni. Inwestycja w pracowników okazała się naszą najlepszą decyzją – mówił prezes w wywiadzie udzielonym „Pulsowi Biznesu”.

Pracownicy są największą dumą firmy. Udało się zbudować zespół o nieszablonowym myśleniu, który potrafi stworzyć ciekawe projekty i odnosi sukcesy.

W czasie pandemii produkty firmy stały się środkami pierwszej potrzeby, których brakowało wielu instytucjom. Mondo przekazała jednorazowe rękawice ochronne diagnostyczne oraz jednorazowe maseczki ochronne m.in. hospicjum, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz osobom prywatnym, które zwróciły się pomoc.

Wszystkie produkty spółki wytwarzane są zgodnie z normami europejskimi. Posiadają certyfikat CE niezbędny do sprzedaży w Unii Europejskiej oraz spełniają wymagania odpowiednich dyrektyw i norm świadczących o najwyższej jakości oferowanych wyrobów.

– Jesteśmy na bieżąco z postępem technologicznym w wytwarzaniu naszego asortymentu. Analiza otoczenia, rozwój firmy oraz ciągłe doskonalenie pozwalają na elastyczne podejście do potrzeb klienta i dostosowanie się do wymagań rynku – informują przedstawiciele firmy.

Firma dostarcza swoje produkty do branży medycznej, beauty i BHP oraz wielu gałęzi przemysłu. Wśród odbiorców są zarówno wielkie spółki, jak i klienci indywidualni prowadzący małe i średnie firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane